Garáž je nejenom praktickou součástí bydlení, ale také je to nejlepší způsob, jak svoje auto ochránit před nenechavými rukami zlodějů nebo před rozmary počasí. Výsledkem je delší životnost vozidla a snížení rizika případného poškození, jako je např. koroze. Také získáte prostor pro drobné opravy či nezbytnou údržbu. Pokud i vy plánujete stavbu garáže, na co určitě nezapomenout?

Umístění

Než se pustíte do samotné stavby, je dobré nejdříve plánovat. Mezi věci, které budete muset pečlivě zvážit, patří například to, kam garáž umístíte. Bude samostatnou jednotkou či se stane součástí domu? Proč je to tak důležité? Jestliže postavíte garáž odděleně od domu, pojí se s tím vyšší finanční náklady. Dražší bude nejenom samotná stavba, ale také samotná tepelná izolace. Zároveň s tím také vzniká potřeba mít dostatečně velký prostor. Pokud naopak plánujete garáž připojit k domu, myslete na to, že stěny garáže mohou ochlazovat zdi a také mohou do budoucna zabírat místo dalším obytným místnostem. Bonusem je však pohodlný vjezd nebo průchod do domu bez nutnosti opět vycházet ven.

Vytápět nebo ne?

Dalším důležitým bodem, který by se neměl opomíjet, je volba, zda bude garáž vytápěná či ne. To záleží na poloze garáže, ale také na tom, zda bude plnit i jiné funkce než jenom parkovací místo pro automobil. Pokud tak plánujete mít v garáži i malou dílnu, kde budete trávit čas prací, je lepší investovat do vytápění. S tím se poté pojí i výběr zdiva s co nejlepšími izolačními vlastnostmi.

Garážová vrata

Odpovědně se musí přistupovat i k výběru garážových vrat. Zatímco v minulých letech byly nejoblíbenějším typem dvoukřídlá vrata, v současnosti se na vrcholu drží sekční garážová vrata. Jsou velmi žádaná zejména pro nenáročnost na prostor. Dveře se totiž zasouvají pod strop nebo do strany garáže. Co se týče vzhledu, garážová vrata již dávno nejsou nevzhlednou kovovou konstrukcí, která hyzdí design vašeho domu. Naopak – vybírat můžete z mnoha imitací dekoru dřeva či jiných materiálů. Pokud si přejete mít zcela originální vrata, existuje zde možnost digitálního tisku na čelní plochu vrat, zcela podle vašich představ.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kružík-vrata-1024x1021.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kružík-vrata-150x150.pnginfo@press-media.czBydleníGaráž je nejenom praktickou součástí bydlení, ale také je to nejlepší způsob, jak svoje auto ochránit před nenechavými rukami zlodějů nebo před rozmary počasí. Výsledkem je delší životnost vozidla a snížení rizika případného poškození, jako je např. koroze. Také získáte prostor pro drobné opravy či nezbytnou údržbu. Pokud i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares