V dnešní uspěchané době není divu, že mnoho lidí trpí nadměrným stresem, v jehož důsledku se potýkají s nejrůznějšími zdravotními problémy. Nekvalitní spánek, problémy se soustředěním, únava, poruchy příjmu potravy a další. Přitom celé řadě těchto i jiných obtíží lze předcházet změnou životního stylu a pravidelnou duševní hygienou. Jak si takovou duševní hygienu představit a co dělat pro to, abychom se cítili lépe a naše psychika byla v dobré kondici? Zkuste pravidelně meditovat a uvidíte, jak moc se váš život může proměnit k lepšímu. Nevěříte a neznáte techniky, kterými lze meditovat a dovolit si ten luxus na chvíli tzv. vypnout? Snad právě vám dnešní článek přinese odpovědi.

Druhy meditací dle zaměření

Meditace mohou mít celou řadu podob a mohou být zaměřené na různé typy problémů. Existují například meditace pro zrušení karmických pout. S jejich pomocí lze zjistit, ale i rozptýlit ukryté příčiny vašich současných problémů. Dokáží odhalit a vyřešit těžké a negativní energie napříč dávnými generacemi. Trápí vás oslabená imunita? I v tomto případě vám může pomoci meditace zaměřená na tuto problematiku. Pomůže vám pochopit vaše tělo a jeho signály, abyste se už nadále neobviňovali z neschopnosti, protože stonáte a necítíte se dobře. Naučit se chápat své tělo a jeho signály je jedním z hlavních předpokladů pro úspěšné uzdravení. Pokud se každý den převalujete dlouhé desítky minut, nebo snad i hodin, než se vám konečně podaří vyhnat z hlavy všechny starosti a usnout, pak právě pro vás by mohly být ideální volbou meditace zaměřeného na klidný a zdravý spánek. Tato forma meditace má za úkol dostat vás až do těch nejhlubších fází regeneračního odpočinku a vyhnat z vaší mysli vše negativní. Tehdy může začít docházet k ozdravným procesům a vy se konečně budete budit odpočatí a plni energie a elánu do nového dne.

Dopřejte si čas na sebe, bohatě se vám to vrátí

Myšlenka meditací se vám líbí, ale váháte, jak si v časově vypjatých dnech najít chvíli pro sebe? Tím je určitě dobré začít. Určete si každý den nějaký čas, který bude patřit jen vám. Bez výčitek a pocitu, že tento čas budete někomu jinému dlužit. Nemusí jít o hodiny, pro krátké meditace vám každý den postačí i několik minut, které mohou v konečném důsledku udělat doslova zázraky s vaší psychikou. Takže skutečně bez výčitek a špatného svědomí, dejte sobě a své duši každý den trochu času na regeneraci a nastavení pozitivní mysli. Vrátí se vám to v násobné míře.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/meditate-1851165_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/meditate-1851165_960_720-150x150.jpgPR-leadersZdravíV dnešní uspěchané době není divu, že mnoho lidí trpí nadměrným stresem, v jehož důsledku se potýkají s nejrůznějšími zdravotními problémy. Nekvalitní spánek, problémy se soustředěním, únava, poruchy příjmu potravy a další. Přitom celé řadě těchto i jiných obtíží lze předcházet změnou životního stylu a pravidelnou duševní hygienou. Jak si takovou duševní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares