Lidé v DRFG, kteří se převážně soustředí na investice do fondů a dluhopisů, se řídí investiční koncepcí založenou na preferenci investic v oblastech, kde se skvěle vyznají, dále v místech, které jsou jim kulturně i geograficky blízká a v projektech, kde mohou získat klíčový rozhodovací podíl. V DRFG preferují investice do nemovitostí, telekomunikací, energetiky a služeb finančního profilu.

„Uplynulé období nebylo jednoduché. Všichni jsme čelili mimo jiné i výzvám, které jsme znali spíše ze sci-fi filmů. Pevně věřím, že to nejhorší v tomto ohledu máme za sebou a že i tato velmi obtížná doba nás všechny posunula. Minimálně v uvědomění si řady důležitých věcí,“ bilancuje David Rusňák.

Reorganizace skupiny zvýšila ziskovost

Společnost zvládla covidové období až nad očekávání dobře. Vynaložená energie se lidem vyplatila. I přes mírný pokles tržeb rostla ziskovost, k čemuž mimo jiné dopomohla razantní reorganizace skupiny.

Zásadními aktivitami ve společnosti setrvávají:

  • nemovitosti,
  • telekomunikace
  • a finanční služby.

Skupina ale objevuje i nové možnosti na trhu, například výrobu energie z obnovitelných zdrojů. V oblasti nemovitostí řídí především obchodní retailové plochy a sklady. Tato aktiva již přesahují 10 miliard korun.

DRFG Polska je novou pobočkou skupiny

Díky usilovné práci na mnoha dalších akvizicích vybudovala skupina ve Varšavě pobočku DRFG Polska. Velkým krokem vpřed je aktivní účast na developerských projektech, zejména v oblasti logistiky, lehké výroby a v rezidenčním segmentu. Tržní hodnota těchto projektů se pohybuje okolo třech miliard korun.

Nový přírůstek v rodině DRFG – Czech Home Capital

Skupina nově kooperuje se společností Czech Home Capital, která vlastní a spravuje byty dedikované k dlouhodobému pronájmu. K aktuálnímu dni společnost vlastní 1 600 bytových jednotek a dalších 8 000 spravuje.

Nejdelší a nejmodernější optická síť na Slovensku

S obrovským úspěchem v DRFG dokončili výstavbu nejdelší a nejmodernější optické páteřní sítě přes celé Slovensko a první zákazníci již nyní využívají služeb toho nejvyššího standardu.

CZECH FUND

Množství sjednaných obchodů ve finanční sféře bylo v předloňském roce 15 miliard korun a loni atakovalo hranici 20 miliard. „Jsou to fantastická čísla navzdory všem vnějším okolnostem, které nás omezovaly. Nedávno jsme představili nový fond pod značkou CZECH FUND zaměřený na developerské projekty a určený kvalifikovaným investorům. Tím rozhodně nekončíme. Brzy přijdou další, neméně zajímavé produkty,“ říká s příslibem David Rusňák.

Autor: Michal Pecka

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/pan.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/pan-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaLidé v DRFG, kteří se převážně soustředí na investice do fondů a dluhopisů, se řídí investiční koncepcí založenou na preferenci investic v oblastech, kde se skvěle vyznají, dále v místech, které jsou jim kulturně i geograficky blízká a v projektech, kde mohou získat klíčový rozhodovací podíl. V DRFG preferují investice do...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku