Zatímco na prosinec se těší téměř celý svět, po Vánocích nastává dlouhé období, které musí nenávidět úplně každý. My ho naštěstí již máme tento rok zdárně za sebou, s květnem se totiž začíná zase vše obracet k lepšímu. Proč ale „kvartál“ po Novém roce bývá to nejdelší a nejšedivější období z celého roku? Podívejme se na to podrobněji a předejděme pro příště negativním pocitům díky promyšlené prevenci.

  • Je zima

Asi nejhlavnější důvod, proč zimu nenávidět je ledový vítr a mráz. A taky sníh. Tedy, sníh na horách, kdy si pohodlně hovíte v teplé chatě u krbu, je super. Jenže ve městech se z bílé nadílky za chvíli stanou závěje hnědé rozměklé hmoty, která se lepí na boty a vytváří v předsíni velké mokré fleky. Nehledě na to, že leden a únor jsou delší než celý rok dohromady.

  • Máte o deset kilo navíc a vůbec vypadáte hrozně

Vánoce daly každému zabrat, takže nový rok startujete s o číslo větší velikostí oblečení. Máte vysušené ruce a nehty, což by spravila manikúra. Proč se však obtěžovat, když ji přes rukavice stejně nikdo neuvidí. To stejné platí o vlasech – ať už se ráno pitvoříte s jakýmkoliv účesem, čepice ho přetransformuje v elektrizující a tvar nedržící helmu. A když si čepici nevezmete, vlasy skončí poškozené mrazem do té míry, že jim nepomůže ani brazilský keratin. No, aspoň že se nemusíte holit nohy. I když depilace cukrovou pastou není od věci.

  • Tma

Za tmy vstáváte, za tmy se vracíte. Takže máte depresi, práce vás k smrti nebaví a nejradši byste se sbalili a odjeli někam daleko. Třeba na Bali.

  • Nemoci

Se zimou přichází i období chřipkových sezón, angín a nachlazení. Takže i když dbáte o životosprávu a oblékáte se teple, stoprocentně se nakazíte od kolegy z práce. S nachlazením souvisí i věčná potřeba nosit u sebe kapesník, na což ale věčně zapomínáte. Rukáv to jistí.

  • Nedá se nic dělat

Kavárny, restaurace, kina a vůbec všechno je přeplněné k prasknutí. Naplněné směsicí bacilů různého druhu a původu. Aby taky ne, nikomu se nechce chodit ven v počasí, kdy hrozí umrznutí končetin.

Nyní tedy, dokud je čas, doporučujeme si namyslet několikabodový plán, který vás příští „šedivou“ sezonu udrží při životě a psychické pohodě – zahrnovat by měl dostatek sociálního kontaktu s lidmi, které máte rádi (společenské herní večery s dobrým jídlem a pitím musí rozpustit jakékoliv smutky a rozladěnost), pohybu – endorfiny kolující v těle mají neoddiskutovatelný vliv, takže se prostě odhodlejte a běžte do krytého bazénu, posilovny nebo si aspoň zatancovat na diskotéku. Pomoci může taky dostatečná zásoba knih. Vhodné tituly si raději vyberte už nyní, ať vám potom vlhkem a zimou zastřená mysl nenakuká, že vlastně nemáte náladu vůbec na nic. Když si knihovnu zásobíte již nyní, jistě se nakonec k otevření knih spíše přimějete.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/girl-2706454_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/girl-2706454_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czMóda a StylZatímco na prosinec se těší téměř celý svět, po Vánocích nastává dlouhé období, které musí nenávidět úplně každý. My ho naštěstí již máme tento rok zdárně za sebou, s květnem se totiž začíná zase vše obracet k lepšímu. Proč ale „kvartál“ po Novém roce bývá to nejdelší a nejšedivější období z celého...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares