Sedavý způsob života si velmi brzy na našem těle vybírá svou daň. Celý den člověk sedí shrbený za počítačem, přetěžuje jednu stranu těla a večer se unavený svalí na gauč před obrazovku televize. Na pravidelné cvičení nezbývá čas, není tedy divu, že se brzy začnou ozývat bolesti zad, které se čím dál tím víc zhoršují. Stres a povinnosti, které se na nás valí ze všech stran, tomu úplně nepomáhají. Je na čase, abychom se už přestali cítit provinile za to, že si dopřejeme odpočinek. Naše tělo odpočinek potřebuje, aby se mohlo správně regenerovat. Masáže mohou působit také jako vhodná prevence před zraněním u profesionálních sportovců i u těch, kteří sportuj jen pro své potěšení. Je jedno, zda je místem, kde byste hledali masáže, Ostrava, Praha nebo třeba Brno.

Zasloužené uvolnění

Masáž zad je snadným způsobem, jak si dopřát odpočinek, uvolnit a prokrvit svaly, kloubní spojení i vazy. Díky tomu dojde ke zvýšení pohyblivosti zad a zmírnění bolestivosti. Relaxační masáže jsou zaměřeny hlavně na prokrvení povrchu těla, uvolnění a odpočinek. Jsou jemnější a pomalejší než obvyklé masáže a cílí na snížení hladiny stresových hormonů a duševní regeneraci. Správně provedená masáž má tak vedle fyzických i významné psychické účinky. Pokud máte dojem, že se celé dny nezastavíte, jste v jednom kole a už si ani nedokážete vzpomenout, kdy jste naposledy odpočívali, je relaxační masáž pro vás přesně to pravé.

Masáž zad, chodidel i šíje

Dnes si můžete dopřát jakoukoliv masáž, po které vaše tělo touží. Velmi oblíbená je masáž chodidel, někdy také zvaná reflexní masáž. Ta vychází z toho, že se na chodidlech nachází mnoho nervových zakončení, které dle tradiční čínské medicíny ovlivňují veškeré vnitřní orgány. Reflexní masáž chodidel má významný stimulační i relaxační efekt a je velmi příjemná. Vedle masáže nohou existují i obvyklá masáž zad, šíje, končetin nebo třeba masáž hlavy. Poslední ze jmenovaných – masáž hlavy – je v dnešní společnosti čím dál tím oblíbenější. Má pozitivní vliv na krk, ramena a horní část paží, odstraňuje duševní vyčerpání a vyrovnává mysl. Uvolňuje šíjové svalstvo, které je často neustále napnuté, což může vyvolávat závratě, mravenčení rukou nebo migrény.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/masaz_koala_hlvpro-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/masaz_koala_hlvpro-150x150.jpgPR-leadersZdravíSedavý způsob života si velmi brzy na našem těle vybírá svou daň. Celý den člověk sedí shrbený za počítačem, přetěžuje jednu stranu těla a večer se unavený svalí na gauč před obrazovku televize. Na pravidelné cvičení nezbývá čas, není tedy divu, že se brzy začnou ozývat bolesti zad, které...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku