Dříve jsme se setkávali s otázkou, proč si pořizovat do auta „černou skříňku“ neboli autokameru. Dopravní situace na českých silnicích je již dostatečnou odpovědí a kromě toho se autokamery technologicky významně vyvinuly a přináší řadu užitečných funkcí. Dnes tedy není otázkou proč, ale jakou kameru si vybrat, aby vyhovovala právě vašim potřebám. Navíc je nyní ideální doba pro její pořízení vzhledem k letním akčním cenám a době letního cestování.

Jak se tedy postavit k výběru? 

Při rozhodování o nové autokameře je třeba se zaměřit na hlavní vlastnosti. Nejdůležitějším je kvalita obrazu, kterou ovlivňuje rozlišení snímacího čipu, minimálně Full HD a více, dále pak optika, konkrétně její světelnost, kdy nižší číslo je lepší. Dalším faktorem je úhel záběru, ideální je okolo 150°, při vyšším úhlu je záběr poté zkreslený. Tím si zajistíte, že obraz, a tedy natočený důkazní materiál, bude čitelný a relevantní v případě dopravní nehody. Pokud budete chtít v záznamu vidět i polohu, zvolte si model s GPS modulem. Při zakoupení autokamery s GPS si ověřte, zda je také vybavena databází rychlostních radarů, na které autokamera bude upozorňovat a měření rychlosti vás již nikdy nezaskočí. Mezi další rozhodovací faktory může patřit i způsob ovládání autokamery – tedy tlačítky přímo na kameře, nebo přes aplikaci v mobilním telefonu. Každému může vyhovovat něco jiného. Pak už jsou zde funkcionality, které přináší něco navíc nebo mohou zpříjemnit jízdu, jako například ovládání hlasem, CPL filtry pro zlepšení viditelnosti, superkondenzátor místo baterie, parkovací mód, zpracování obrazu s protisvětlem, varování při opuštění jízdního pruhu apod.

Jaké jsou typy kamer?

Vývoj autokamer proběhl jak v oblasti funkcí a vlastností, tak i v jejich provedení, takže jsou schopné vyhovět širšímu spektru zákazníků a jejich potřebám.

Začněme „klasikou“ tedy standardní kamera s displejem pro umístění na přední sklo – zabírá dění před autem a má největší zastoupení na trhu. Kamery se mohou lišit velikostí, kvalitou zpracování a funkcemi navíc. Jsou nabízené jak s přísavkou na sklo, tak i s oboustrannou lepicí páskou pro stabilnější a pevnější fixaci (obraz se tak netřese). Např.: LAMAX T6 GPS WiFiTrueCam H5 WiFi  nebo LAMAX C9 GPS

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/LAMAX-C9-962x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/LAMAX-C9-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoDříve jsme se setkávali s otázkou, proč si pořizovat do auta „černou skříňku“ neboli autokameru. Dopravní situace na českých silnicích je již dostatečnou odpovědí a kromě toho se autokamery technologicky významně vyvinuly a přináší řadu užitečných funkcí. Dnes tedy není otázkou proč, ale jakou kameru si vybrat, aby vyhovovala právě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku