Vůně domova bývá často hlavní věcí, po které se nám na dovolené začne stýskat. Ne vždy však má člověk to štěstí a bydlí v okolí přírody s čistým vzduchem. Ale i pokud žijete v bytě v rušném velkoměstě, nemusíte se vzdát příjemně vonícího prostředí – pomohou vám ho vykouzlit aroma difuzéry.

Praktické i estetické výhody aroma difuzérů

Použití aroma difuzéru v interiéru s sebou přináší hned několik pozitiv. Aroma difuzér zvlhčuje vzduch, čímž usnadňuje dýchání. Vlhčí vzduch také předchází šíření bakterií a tím vám pomůže zmírnit příznaky nachlazení či kašle. Zároveň zbaví místnost zbytkových pachů kouře nebo cigaretového dýmu a pomůže vám vzduch vyčistit. Dnešní aroma difuzéry již nejsou omezeny na pouhé nádobky s tyčinkami, po kterých vůně vzlíná do prostoru. Stal se z nich také designový prvek. Často se již aroma difuzéry vyrábí do zásuvky, kdy za malé spotřeby elektrické energie uvolňují vůni do vzduchu společně s parou, což výrazně zvyšuje jejich schopnost zvlhčovat vzduch. Tyto elektrické aroma difuzéry jsou mnohdy vybavené i jemným podsvícením pomocí LED diod, které můžete zapnout po dobu fungování difuzéru a dokreslit tak atmosféru interiéru. Snad jedinou nevýhodou aroma difuzérů bývá mírný hluk, který však není nijak hlasitý.

Vůně na každý den

Pro každý den se hodí jiná vůně a aroma difuzéry vám umožní tyto vůně střídat jako ponožky. Na trhu vůní najdete stovky a může být obtížné vybrat tu pravou. Pro snadnější orientaci se vůně člení do skupin, jako jsou například květinové vůně, citrusové a svěží vůně, dřevité, kořeněné vůně a podobně. Při výběru se musíte zaměřit na roční dobu, místnost, ve které vůni použijete i vaše aktuální rozpoložení. Mnoho esenciálních olejů, které se často používají v aroma difuzérech, působí také blahodárně na lidskou mysl a říká se, že člověk nejvíce potřebuje tu vůni, která mu nejvíce anebo naopak nejméně voní. Najdete zde vůně navozující pocit klidu a pohody, osvěžující vůně či vůně vhodné právě pro chvíle, kdy na vás leze nějaké to nachlazení. Nejjednodušším pravidlem v použití vůně je však to, abyste vybrali takovou vůni, která vás zrovna v danou chvíli osloví.

Domov z bytu vytvoří právě malé detaily, které místnost dokáží zútulnit. A aroma difuzéry jsou právě jednou z takových věcí. Nezabírají moc místa, ale dokáží pobyt v místnosti zpříjemnit a dopřát vám tak po náročném dni v práci oázu klidu a pohody.

https://www.panchuvicka.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/aromadifuzer.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/aromadifuzer-150x150.jpgPR-leadersBydleníVůně domova bývá často hlavní věcí, po které se nám na dovolené začne stýskat. Ne vždy však má člověk to štěstí a bydlí v okolí přírody s čistým vzduchem. Ale i pokud žijete v bytě v rušném velkoměstě, nemusíte se vzdát příjemně vonícího prostředí – pomohou vám ho vykouzlit aroma difuzéry. Praktické i estetické výhody...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku