Jste ve fázi výstavby nového domu nebo právě plánujete rekonstrukci či vylepšení vašeho stávajícího bydlení? Pak jistě jednou z věcí, které bude řešit nebo již řešíte, je vytápění, případně chlazení vašeho nového domova. Bez topení se neobejdete, to je jasná věc, ale způsobů, jakým můžete vytápět, je hned několik. V posledních letech je velmi oblíbené právě vytápění pomocí tepelných čerpadel. Proč jsou tak oblíbená a na co si dát pozor?

Tepelné čerpadlo jako chytré řešení

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou právě tepelná čerpadla tak oblíbeným způsobem vytápění, je jeho všestrannost, výkonnost a také ekologičnost. Pomocí tepelného čerpadla, ať už se jedná o typ voda-vzduch, země-vzduch či voda-voda, dokáží místnosti nejen bezpečně a zdravě vytopit, ale v letních měsících umí i chladit. Pracují s teplotou s ohledem na lidské zdraví, ale také jsou natolik chytré, že eliminují náklady a méně zatěžují životní prostředí. Navíc je možné na tento typ vytápění získat podporu ve formě dotace od státu a to až ve výši 60 tisíc korun. Firma zajišťující montáž tepelných čerpadel vám jistě poradí, některé dokonce za vás i celé papírování vyřídí. A následně se pak vyšší pořizovací cena z hlediska dlouhodobého užitku ukáže i jako ekonomicky výhodné řešení.

Montáží tepleného čerpadla to nekončí

Máte již jasno a vybrali jste si některou ze z renomovaných značek tepelných čerpadel? Tak nyní již zbývá ještě vybrat tu správnou firmu, která vám čerpadlo instaluje a zprovozní. Vždy vybírejte takovou firmu, pro kterou to montáží nového zařízení nekončí. Servis tepelných čerpadel je stejně důležitý jako správná a odborná montáž. Nejedná se rychlovarnou konvici, ale relativně složité zařízení, které se může porouchat nebo jednoduše jen potřebovat revizi apod. Proto si vyberte odbornou firmu, pro kterou je dlouhodobá spokojenost klientů prioritou a nejde ji pouze o rychlý zisk.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210525_152715-1-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210525_152715-1-150x150.jpgPR-leadersBydleníJste ve fázi výstavby nového domu nebo právě plánujete rekonstrukci či vylepšení vašeho stávajícího bydlení? Pak jistě jednou z věcí, které bude řešit nebo již řešíte, je vytápění, případně chlazení vašeho nového domova. Bez topení se neobejdete, to je jasná věc, ale způsobů, jakým můžete vytápět, je hned několik....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku