Dlažba je velmi oblíbeným řešením povrchů jak v exteriérech, tak v interiérech. Zákazníci na dlažbě oceňují velký výběr typů a jejich různých designů, stejně jako vysokou míru odolnosti (mechanické, tepelné i např. chemické) i relativně snadnou údržbu. S dlažbou se tak setkáme v koupelnách stejně jako na terasách nebo v zahradách. V současné době potom získává stále větší popularitu tzv. velkoformátová dlažba. Ta nabízí několik lákavých vlastnosti. Jaké výhody to jsou a proč byste měli právě o tomto řešení uvažovat i vy?


Jednotlivé části velkoformátové dlažby tvoří – jak již název napovídá – elementy s velkým povrchem. Ty začínají u velkoformátové dlažby na rozměrech 30 x 30 cm a pokračují až k opravdu velkým plochám 100 x 150 cm, případně jsou u některých specifických produktů ještě větší. Přitažlivost dlažby s velkými elementy tkví jednak v luxusním vzhledu, jednak v jejích funkčních vlastnostech. Zvláště v interiérech může ve vhodné kombinaci s povrchovou úpravou zdí vzbuzovat pocit skutečné exkluzivity. Jak již bylo ale řečeno, pozadu nezůstávají ani další její vlastnosti.

U každé dlažby platí, že náročnost její údržby je z velké části daná celkovým povrchem spár. Velkoformátová dlažba má spár logicky méně než stejně velká plocha pokrytá malými dlaždicemi. Problémy s vodním kamenem, nečistotami, plísněmi nebo zelení, která ze spár v případě exteriérové dlažby vyrůstá, jsou tedy také menší. Výrobci se navíc snaží nabízet i řešení s tenkými spárami nebo dokonce zcela bezespárová a údržbu tak majitelům ještě více ulehčit.

Je na místě zmínit i prakticky jedinou nevýhodu velkoformátových dlaždic, která spočívá v nutnosti pokládky na prakticky dokonale rovný povrch, neboť každá nerovnost bude v opačném případě patrná. Svěříte-li ale realizaci pokládky profesionálům, nemusíte si dělat starosti ani s tímto problémem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/velkoformatova-dlazba-best-doplni-kazdy-dum-ci-terasu.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/velkoformatova-dlazba-best-doplni-kazdy-dum-ci-terasu-150x150.jpgPR-leadersBydleníDlažba je velmi oblíbeným řešením povrchů jak v exteriérech, tak v interiérech. Zákazníci na dlažbě oceňují velký výběr typů a jejich různých designů, stejně jako vysokou míru odolnosti (mechanické, tepelné i např. chemické) i relativně snadnou údržbu. S dlažbou se tak setkáme v koupelnách stejně jako na terasách nebo v zahradách. V současné době...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku