Všichni se dobře cítíme v hezkém domově. Mnozí z nás se rádi obklopují krásou a pořizují si domů různé dekorativní předměty. Bohužel se na nich však pak často “jen chytá prach” a vyžadují údržbu, aniž by plnily jakoukoliv funkci kromě té zdobné.

Nebylo by šikovnější, kdyby dekorativní předměty, když už vyžadují péči, zároveň alespoň vykonávaly nějakou práci? Nebo kdyby dokonce byly jakýmsi prasátkem, které vám spoří peníze? A co kdyby ani nepotřebovaly údržbu?

Bezne dekorace zdobiNejedná se o žádné sci-fi. Výrobci různých domácích spotřebičů se snaží, aby jejich produkty nejen byly platnými pomocníky v domácnosti, ale též krášlily interiér. A u některých spotřebičů jsou možnosti designu opravdu úchvatné. Vynikajícím příkladem je LED osvětlení.

LED osvětlení sestává z drobných diod, které se vejdou i do nejmenších či nejbizarnějších svítidel. Proto je LED osvětlení designově nesmírně variabilní. Různorodost se týká nejen velikostí a tvarů, ale  i stylů. Vedle LED svítidel moderního, někdy až futuristického vzhledu najdeme světla například v retro a rustikálním designu. A kreativitě se meze nekladou při instalaci hitu poslední doby – LED pásek. Ty  lze ohýbat , zkracovat a nainstalovat přesně tak, jak si představujete.

Dobrá, ale jak dokáží vůbec LED svítidla plnit svůj základní význam: kvalitně svítit? Jako pouhá dekorace by to byl zbytečně drahý špás!

LED diody dokáží produkovat světlo v nejrůznějších intenzitách i barvách. Na své si přijde jak milovník “teplého” světla do žluta, tak i příznivec zářivého bílého světla. Navíc si lze užít i barevné osvětlení – světlo v různých barvách dokáží produkovat tzv. RGB osvětlení, a umí barvy dokonce efektně střídat!

 To zní sice hezky, ale všude je háček. Nejsou LED svítidla nákladná?

Bezne dekorace zdobi yy Naopak! Jak už bylo naznačeno, je LED svítidlo jako prasátko, do kterého si spoříte. Je pravdou, že pořizovací cena LED svítidel je vyšší (i když s rozšířením a vývojem technologií nižší než dříve). Ale v úspornosti provozu  je LED osvětlení bezkonkurenčně nejlepší. Vstupní investice brzy vrátí a pak už se jen radostně spoří.

Potěšila by vás nádherná dekorace a zároveň osvětlení, které má minimální spotřebu energie a maximálně šetří? Měli byste zájem o praktické, bezúdržbové a dlouhověké osvětlení? Rádi byste, aby vašemu světlu nevadilo časté rozsvěcení a zhášení, aby se rozsvěcelo vždy ihned naplno a bylo spolehlivé? Kladná odpověď na tyto otázky znamená ano i pro LED osvětlení.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Bezne-dekorace-zdobi-X-1024x438.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Bezne-dekorace-zdobi-X-150x150.jpgPR-leadersBydleníZprávyVšichni se dobře cítíme v hezkém domově. Mnozí z nás se rádi obklopují krásou a pořizují si domů různé dekorativní předměty. Bohužel se na nich však pak často “jen chytá prach” a vyžadují údržbu, aniž by plnily jakoukoliv funkci kromě té zdobné. Nebylo by šikovnější, kdyby dekorativní předměty, když už...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku