Zdraví a věci z přírody, to jde určitě dost k sobě. A právě třeba taková guarana je zajímavým všelékem, který je známý už po stovky let. Únava i deprese jsou rázem pryč, zlepšení pozornosti se zase hodí studentům nebo třeba i řidičům z povolání. Guarana zlepší zdravotní stav i během dlouhodobé vážné nemoci.

Potřebujete, aby Vám to pálilo? Guarana aktivizuje činnost mozkových závitů na maximum. A v neposlední řadě ještě jedna skvělá zvěst! Dá se využít i jako pomocník v boji s přebytečnými kilogramy. Snižuje totiž chuť k jídlu a současně působí kladně na odbourávání tukových polštářků. A právě tohle téma si rozebereme v následujícím článku. Uvidíte, že budete chtít guaranu v některé z jejích forem vyzkoušet také…

Původ guarany a její složení

Guaranou se zcela běžně označuje směs semen menšího keře (chcete-li stromku), kterému se říká paulinie nápojná. Ta pochází ze severu dnešní Brazílie, ale rostla a roste i ve Venezuele. U domorodých kmenů Guaraní a Tupi jde o doslova posvátnou rostlinu, která měla mít až zázračné účinky na střední problémy a dokázala mnoha lidem v minulosti dodat ztracenou životní sílu.

Semena guarany se sestávají vlastně z pryskyřice (ve které je nepatrné množství vody a oleje), ale také z narudlých rostlinných vlákének. Asi nejpodstatnější látkou, která se skrývá v semenech guarany, je kofein. Nejde však o klasický kofein, jak ho známe z šálku kávy. Totiž, jinak řečeno, nehrozí poruchy spánku, nebo třeba žaludeční a srdeční problémy při pravidelné konzumaci.

Guarana a hubnutí

guarana-salviaJak jsme si již řekli, guarana dokáže hodně vypomoci při hubnoucím procesu prakticky každého z nás. Je to navíc zcela přírodní produkt, takže se není třeba obávat žádné zbytečné chemie, která jen zatěžuje orgány a ničí stabilitu našeho zdraví.

Guarana je zkrátka a dobře specifická tím, že dokáže přivodit pocit sytosti, při její pravidelné konzumaci pak bude chuť na nějakou lahůdku nebo svačinku podstatně menší. To se hodí hlavně v případě, kdy člověk drží redukční dietu a potřebuje se z pochopitelných důvodů držet poněkud zkrátka.

Velkou předností guarany je například to, že nezpůsobuje překyselení organismu a stejně tak nevyvolává ani jakékoliv další potíže se zažíváním. Ba naopak, prospěje správné činnosti střev a pravidelnému vyprazdňování. A jak lze guaranu vlastně konzumovat?

V první řadě si ji můžete koupit ve formě tobolek. Ty obsahují nejen výtažek z guarany, ale i vitamín C a vybrané skupiny vitamínu B. Účinné látky se z tobolek vstřebávají velice pomalu a pozvolna, klidně až po dlouhých šest hodin. Na druhou stranu, guarana sice tlumí pocit hladu, ale sama o sobě samozřejmě přebytečné tukové polštářky prostě nerozpustí, to ani v nejmenším. O něco podobného se musíte zasloužit sami – pokud možno pravidelnou fyzickou aktivitou.

Guarana vydatně urychlí látkovou výměnu, stejně jako trávení a střevní peristaltiku, ale zvýší třeba i přeměnu tuků na energii. Užívání guarany by také mělo být podpořeno vyváženým stravováním a pohybem, protože jinak vysněný efekt jen tak nepřijde.

Konečné zhodnocení

Pokud jste příznivcem moderního trendu – co nejvíce přírody a bez chemie – tak se dá guarana hodnotit jednoznačně pozitivně. Jde opravdu o jeden ze zajímavých způsobů, jak podpořit shazování přebytečných kilogramů. Zkrátka a dobře – zažene hlad. Stačí si pak už jen lehce zasportovat a dodržovat zdravý a pestrý jídelníček a nemůže se prakticky stát, že byste nezhubli. Vynikající je na guaraně právě její všestranné využití.

Guaranu jistě uvítají i lidé, kteří to pravidelně přehánějí s alkoholem. Proč? Dokáže totiž pomoci před kocovinou, vstřebává tělu škodlivé látky, které obsahuje každý alkoholický nápoj. Stačí si před „nočním tahem“ dopřát trochu guarany a efekt je skoro zaručen. Nejen, že Vás nebude bolet hlava, ale nepocítíte ani další výrazně negativní příznaky kocoviny. S trochou nadsázky se prostě probudíte svěží jako rybička (teď už je jen třeba domyslet, kde to bude J).

A samozřejmě, guarana nemá absolutně žádné vedlejší účinky. Jen snad jednu věc je třeba na tomto místě zmínit. Opatrně s dávkováním! Pokud budete totiž guaranu konzumovat opravdu ve velkém množství, tak hrozí, že se předávkujete. Nicméně, to už by muselo jít o opravdu velkou porci, což si každý rozumný člověk raději odpustí.

Guarana už pomáhá lidstvu po dlouhá staletí, ba možná i tisíciletí, takže rozhodně není od věci ji vyzkoušet.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/guarana.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/guarana-150x150.jpgPR-leadersZdravíZprávyZdraví a věci z přírody, to jde určitě dost k sobě. A právě třeba taková guarana je zajímavým všelékem, který je známý už po stovky let. Únava i deprese jsou rázem pryč, zlepšení pozornosti se zase hodí studentům nebo třeba i řidičům z povolání. Guarana zlepší zdravotní stav i během dlouhodobé vážné...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares