Chcete zvýšit prestiž své firmy, zefektivnit ochranu svého majetku a platit nižší daně? Nebo snad potřebujete zajistit anonymitu vlastnictví majetku třeba kvůli závistivým sousedům? V tom případě zamiřte do daňového ráje, kde si založíte offshore společnost. Výhody daňových rájů využívá celá řada českých firem a popularita offshoringu stále roste.

Jak na offshore společnost?danove-raje-titulka

Snadné a rychlé založení offshore společnosti vám zajistí specializovaná firma tzv. na klíč. Tým fundovaných odborníků za vás vyřídí potřebné náležitosti, poradí vám v oblasti offshoringu a poskytne i celou řadu dalších služeb. Zajistí vám vedení účetnictví, podání pravidelných formulářů i daňového přiznání. Vy se tak zbavíte starostí s formalitami a můžete se v klidu soustředit na své podnikání.

Offshore podnikání není pro každého. Komu se vyplatí?

Přestože daňové ráje přináší podnikatelům spoustu výhod, tak offshore podnikání není vhodné pro každého. Vyplatí se především firmám podnikajícím v oblasti online služeb, marketingu a IT. Offshoring je atraktivní také pro spíše větší firmy s mezinárodní klientelou. Offshoring je zcela nevhodný pro firmy zabývající se řemeslnou činností tuzemským maloobchodem či pronájmem nemovitostí a stavebnictvím v tuzemsku.

Kde se nachází daňový ráj pro české firmy?

Nejvhodnější daňový ráj pro české firmy vám doporučí specialista na offshore společnosti. Existuje mnoho offshore destinací, každá se hodí pro jinou firmu. Vhodnost jednotlivých destinací je nutno hodnotit individuálně. Záleží na tom, co od daňového ráje očekáváte, jakou oblastí podnikání se zabýváte a jaký druh příjmů máte. Pro začínající projekty a některé obory podnikání (např. IT, marketing a online služby) je ideální Velká Británie.

Pokud máte pasivní příjmy (např. dividendy) a při pasivním držení majetku (např. nemovitosti, podíly ve společnostech) jsou pro vás vhodné třeba Seychely. Poskytují vám nejen výhodné danění, ale rovněž anonymitu i absenci byrokracie. Zajímavou destinací v rámci EU je Lotyšsko. Jeho atraktivita plyne zvláště z nulového zdanění příjmů z dividend, z prodejů akcií či obchodních podílů. Díky úpravě legislativy představuje od roku 2014 nový daňový ráj úspěšně konkurující Maltě či Kypru.

 

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/daňové-ráje-lotyšsko.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/daňové-ráje-lotyšsko-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyChcete zvýšit prestiž své firmy, zefektivnit ochranu svého majetku a platit nižší daně? Nebo snad potřebujete zajistit anonymitu vlastnictví majetku třeba kvůli závistivým sousedům? V tom případě zamiřte do daňového ráje, kde si založíte offshore společnost. Výhody daňových rájů využívá celá řada českých firem a popularita offshoringu stále roste. Jak na...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku