Věděli jste, že bolest zad patří k vůbec nejrozšířenějším civilizačním chorobám? Zatímco někdy si naordinujeme klid na lůžku, jindy se bolest nedá vydržet a míříme s ní do ordinace praktického lékaře. Obvodní lékař předepíše účinné léky, které nás posléze zbaví bolesti jedna, dvě. Řada lidí, která se s bolestí zad potýká opravdu velice často, se svého praktického lékaře ptá na jednu věc, a sice co je příčinou nesnesitelné bolesti. Lékaři však často konstatují, že důvodů vzniku bolesti může být celá spousta. 

Příliš namáhavá aktivita i nedostatek pohybu

Bolest zad se může dostavit z důvodu nedostatku pohybu. Paradoxně však může za bolest zad i namáhavá aktivita nebo sport, se kterým jsme to zkrátka přehnali. Zejména při sportu je páteř i zádové svalstvo nadmíru zatěžováno, proto bychom neměli přeceňovat své síly. A když už se bolest zad dostaví, problém by se neměl podcenit zejména ve chvíli, kdy se opakuje nebo kdy bolest neustává. 

Za bolestí zad stojí často i nemoci

Jen málokdo si uvědomuje, že bolest zad nemusí být signálem toho, že jsme to se sportem přehnali nebo že jsme delší dobu leželi jenom na pohovce. Bolest zad může být i projevem nemoci, se kterou se tělo potýká. Tělo si vždycky řekne, že se s ním něco špatného děje a že je s ním něco v nepořádku. 

Bolest zad může poukazovat například na vředy, dále také na blížící se infarkt myokardu nebo například může poukazovat na Bechtěrevovu chorobu. Často je projevem žlučníkových nebo ledvinových kamenů či takzvané Scheuermannovy nemoci. 

Další důvody bolesti zad

Za bolestí zad může stát mimo jiné také prochladnutí, dále pak obezita nebo nadváha nebo dlouhotrvající stres. Bolesti zad způsobuje i špatné držení těla nebo ploché nohy, případně sedavý způsob života, který je v dnešním světě zcela běžný.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/traktor-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/traktor-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíVěděli jste, že bolest zad patří k vůbec nejrozšířenějším civilizačním chorobám? Zatímco někdy si naordinujeme klid na lůžku, jindy se bolest nedá vydržet a míříme s ní do ordinace praktického lékaře. Obvodní lékař předepíše účinné léky, které nás posléze zbaví bolesti jedna, dvě. Řada lidí, která se s bolestí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku