Také máte pocit, že zpravodajské weby jsou doslova zavalené bulvárem a k informacím z běžného každodenního života, aby se jeden doslova dopátrával? Líbivé a rádoby poutavé titulky článků skrývají většinou spíše senzace než důvěryhodné zprávy o důležitých tématech dnešní doby. A co teprve, když se chcete dozvědět něco o době minulé, snad už i zapomenuté. I historie je nyní v mnoha ohledech servírovaná, jako by snad některé její etapy nebyly tak dramatické a jiné, snad jako by neexistovaly vůbec. Jako třeba 50. léta komunistického Československa. Co o nich víme a před čím snad, někdy vědomě, jindy nikoliv, zavíráme oči? Takové otázky si začal klást Adam Janata, producent, scénárista a režisér krátkého, ale o to více poutavého filmu Bůh nepřítel.

Bůh nepřítel, aneb když víra v Boha byla veřejnou hrozbou

Poutavý snímek, k jehož dotočení zbývá již jen několik málo natáčecích dnů, přenese diváka do dob hlubokého komunismu 50. let, z nichž si mnozí pamatují zcela jiné úryvky, než které reflektuje tento krátký film. Málokdo si uvědomuje, čím vším byla tato doba nebezpečná, zákeřná a proč je důležité o ní mluvit. Zatímco se velká část světa začala oklepávat z hrůz, které přinesla válka, do Československa přišel nový režim, bohužel na hony vzdálený demokracii. Režim, který se obával církve a Boha natolik, že byl schopný páchat na křesťanech doslova zvěrstva. Bůh nepřítel popisuje krutý osud rodiny Františka Kováře. František se svým švagrem Cyrilem působícím jako kazatel pražského baptistického sboru na pražských Vinohradech čelí pronásledování a vydírání ze strany tehdejší STB a jejich život se promění nejen v boj o víru, ale dokonce v boj o život. V poutavém příběhu, který poodkryje události o nichž se příliš nemluví, ale neměly by zůstat skryté těmto i budoucím generacím, se hlavních rolí ujali ti nejlepší herci a herečky dnešní doby. Zhlédnout zde budete moci výkony Marka Adamczyka, Alžběty Fišerové, Pavla Batěka, Lucie Vondráčkové a dalších, díky nimž se přenesete do doby několik desítek let zpátky, abyste zjistili, jak nesnadné bylo tehdy prezentovat křesťanství a víru bez obav z pronásledování a trestu.

Proč potřebuje projekt pomoc přes HitHit ?

HitHit je plný projektů, které si zaslouží vaši pozornost, stejně jako film Bůh nepřítel. V případě filmu Bůh nepřítel je velká část filmu již hotová a zbývá skutečně jen několik málo natáčecích dnů. Ačkoliv si herci vzali působení v tomto snímku spíše jako čest, než jako zdroj příjmu, natáčení dobových scén není levnou záležitostí, a proto máte díky HitHit možnost dotočení filmu podpořit. Uvědomujete si, že dnešní svoboda není samozřejmostí a chcete přispět k tomu, aby se společnost dozvěděla i o méně známých událostech historie této země? Nyní máte jedinečnou šanci poodhalit spolu s tvůrci realitu rudého teroru. Podílet se na něčem takovém může být příjemný pocit, že děláte něco záslužného, ale forma podpory takového projektů nemusí končit jen samotným zasláním peněz. Můžete si vybrat některou z variant podpory. Pro fanoušky může být zajímavou nabídkou možnost účastnit se natáčení, setkání s herci u kávy či piva a pro ty, kteří touží o něco více vnést světlo do nepěkné minulosti třeba forma partnerství filmu. Vyberte si z možností tu, která je vám nejbližší a podpořte dobrou věc s pocitem, že jste se podíleli na zajímavém projektu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/uvodka-1024x683.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/uvodka-150x150.jpegPR-leadersKulturaTaké máte pocit, že zpravodajské weby jsou doslova zavalené bulvárem a k informacím z běžného každodenního života, aby se jeden doslova dopátrával? Líbivé a rádoby poutavé titulky článků skrývají většinou spíše senzace než důvěryhodné zprávy o důležitých tématech dnešní doby. A co teprve, když se chcete dozvědět něco o...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku