Nos hraje v celkovém vzhledu obličeje velikou roli. Plastická operace nosu, zvaná rhinoplastika, může jeho tvar změnit zcela nebo jen částečně. Pokud tedy trpíte pocitem, že váš nos není zcela dle vašich představ, zajděte na konzultaci k oborníkům a nejprve s nimi proberte dané možnosti. Jak zmiňuje zkušený odborník MUDr. Otakar Lucák, konzultace je pro finální rozhodnutí skutečně zásadní. Někdy mají totiž lidé velmi zkreslené představy o tom, co je či naopak není estetické a upřímná rada odborníka spolu s vizualizací mohou velmi pomoci v procesu rozhodování i požadavcích na samotnou úpravu.

Jak rhinoplastika probíhá

Důvodů, které pacienty vedou k plastické operaci nosu, může být více než sám fakt, že z estetického důvodu jeho nositeli nevyhovuje. Část pacientů přichází do ordinace se závažnějšími zdravotními problémy způsobenými například vybočenou nosní přepážkou. Tito lidé mají často dosti zásadní problémy s dýcháním a operace je u nich žádoucí ze zdravotních důvodů. Ať už se ale jedná o estetické či zdravotní hledisko, rozsah samotné operace určuje typ úpravy nosu. Zatímco zákrok zahrnující zejména špičku nosu trvá přibližně půl hodiny a je možné ho provádět i při lokálním znecitlivění, kompletní rhinoplastika je pak operace, která kromě chrupavčitých částí nosu znamená i zásah do kostěné oblasti nosu a trvá o poznání déle a je i náročnější. Z těchto důvodů je již takto rozsáhlá operace pro maximální komfort pacienta prováděna v celkové narkóze. V případě již zmíněných problémů s dýcháním se pak provádí tzv. septoplastika, která má za cíl upravit nosní přepážku a usnadnit tak problematické dýchání.

Komu rhinoplastika pomůže

Rhinoplastika je operace určitě zejména pro ty, kdo nejsou spokojeni s tvarem svého nosu nebo v souvislosti s ním mají zdravotní problémy. Podstoupit operaci mohou téměř všichni, u nichž byl ukončen vývoj, tedy nehrozí již další růst kostí. Pro bližší informaci je vhodné dohodnout se při osobní konzultaci s některým plastickým chirurgem v pražské klinice.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/Plasticka-operace-nosu_3497-2-1024x567.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/Plasticka-operace-nosu_3497-2-150x150.jpgPR-leadersZdravíNos hraje v celkovém vzhledu obličeje velikou roli. Plastická operace nosu, zvaná rhinoplastika, může jeho tvar změnit zcela nebo jen částečně. Pokud tedy trpíte pocitem, že váš nos není zcela dle vašich představ, zajděte na konzultaci k oborníkům a nejprve s nimi proberte dané možnosti. Jak zmiňuje zkušený odborník MUDr. Otakar Lucák,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku