Školní učebny jsou prázdné už více než 38 dní. V současných dnech vláda vydala první informace, které začínají přibližovat, kdy asi se děti budou moci do školních lavic vrátit. S největší pravděpodobností (s ohledem k aktuálnímu vývoji situace a doporučení epidemiologů) to vypadá, že návrat studentů a školáků bude rozdělen do 4 hlavních fází a je dokonce možné, že u některých (zejména mladších) ročníků, bude návrat do školy prozatím „dobrovolný“ a bude záležet na rozhodnutí rodičů.

Aktivní ředitelé a ředitelky vylepšují

Současná situace je složitá pro všechny. Museli jsme si zvyknout, že většina věcí se nedá naplánovat a nepůjde vždy podle našich představ. Ale ne všichni ředitelé jsou pasivní. Současná situace dala vyniknout, jak různé školy přistupují ke krizovým situacím různě. Existují ředitelé a ředitelky, kteří nečekají, co situace přinese, ale rozhodli se tento čas využít efektivně. Buďte jako oni. Právě teď je totiž ideální čas pro vylepšení školních učeben. 

Proč jsou interaktivní tabule důležité? To už teď ví i rodiče.

To, co si většina rodičů měla nově možnost vyzkoušet doma na vlastní kůži je, že učit není jen tak. A v čím vyšším ročníku se školák nachází, s tím většími obtížemi se rodiče museli potýkat. Proč? Protože v těchto situacích přestala stačit slova. Najednou nebyl dostatek pomůcek, možností a vizualizací. I sebelepší učitel bude mít problém vysvětlit abstraktní věci pouze pomocí slov. Interaktivní tabule jsou nezbytností. Poskytují dětem názornost, možnost věci chápat v souvislostech a novou látku opravdu pochopit (nikoliv jen „memorovat“).

PŘEČTĚTE SI: 7 rad, které oceníte při výběru projektoru do školy

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/DSC_9752-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/DSC_9752-150x150.jpgPR-leadersVzděláníŠkolní učebny jsou prázdné už více než 38 dní. V současných dnech vláda vydala první informace, které začínají přibližovat, kdy asi se děti budou moci do školních lavic vrátit. S největší pravděpodobností (s ohledem k aktuálnímu vývoji situace a doporučení epidemiologů) to vypadá, že návrat studentů a školáků bude rozdělen do 4...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku