Ze světového výzkumu vyšlo najevo, že Češi často nevědí čím krmí své psy. Špatně zvolená strava může mazlíčka i zabít.

V současné době je na českém trhu široká nabídka krmiv. Ruku v ruce s tím množství reklamy a různých doporučení. Jde pouze o marketingový trik nebo jsou doporučení od veterinářů pravdivá?

Etikety na obalech lákají na prémiovou a super prémiovou kvalitu za super cenu. Díky tomu majitelé psích kamarádů, žijí v domnění, že kupují pro své miláčky jen to nejlepší. Jaká je však realita? Pouze 5 % nabízených krmiv na českém trhu je vyráběno z opravdu kvalitních surovin v potravinářské kvalitě.

Přední firma s psími krmivy upozorňuje: nejdůležitější je si pečlivě pročíst složení. Dle statistik údajně Češi utratí skoro 2 miliardy korun u veterináře. Toto číslo by mohlo být menší, kdyby chovatelé dávali větší pozor při nákupu krmiva.

Špatně zvolené krmivo může pejskovi způsobit alergické choroby kůže a srsti, špatné zažívání, onemocnění střev, rakovinu a především zkrácení délky života. Proto je kvalita a složení surovin, tak zásadní. Stejně jako u lidí, je potřeba mít v krmivu kvalitní zdroje bílkovin, to však ale nestačí. Další důležité složky jsou poměry soli, tuků, sacharidů a vitamínů. Aby organismus dokázal vše náležitě vstřebat.

U levných krmiv/surovin je hlavním problémem sůl. Pejskovi díky soli granule chutnají mnohem více a tak je vždy sní. Psi, kteří mají v krmivu vyšší obsah soli, více tloustnou, mají problém s tlakem a cholesterolem. Určitě se tedy neřiďte tím, že pejsek sežral vše, co jste mu do misky nasypali.

HUSSE pracuje se 100% surovinami a jejich unikátní výrobní proces, založený na tradičních skandinávských recepturách, zachovává všechny výživové hodnoty.

Nejen etiketa, ale i samotné zpracování krmiv je velmi důležité. Co nejmenší zpracování surovin, zaručuje uchování výživových látek. Místo obilovin vybírejte kvalitnější zdroje. Například místo rýžové mouky – rýži. Místo moučky – sušené maso.

U HUSSE všechna tato úskalí známe a chceme Vám nabídnout pouze kvalitní krmivo z kvalitních zdrojů.

O tom vypovídají i naši spokojení zákazníci.

www.husse.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/15034063822122353373.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/15034063822122353373-150x150.pngPR-leadersTipyZprávyZe světového výzkumu vyšlo najevo, že Češi často nevědí čím krmí své psy. Špatně zvolená strava může mazlíčka i zabít. V současné době je na českém trhu široká nabídka krmiv. Ruku v ruce s tím množství reklamy a různých doporučení. Jde pouze o marketingový trik nebo jsou doporučení od veterinářů...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares