Tygří ořech se v poslední době stal nezbytnou součástí výbavy mnoha rybářů. A není divu, zejména kapři a amuři ho naprosto milují. Patří mezi tvrdé návnady na kapry, takže přitahuje zejména velké, až výstavní kousky, a naopak se mu vyhýbají menší bílé ryby, jako jsou cejni, plotice a perlíni. Pokud tygří ořech používáte ke krmení, nepřehánějte to, je totiž pro kapry nestravitelný, i když jim chutná.

Jak ho navléknout na háček?

Tygří ořech se dá použít i jako účinná nástraha. Nejjednodušší je navléknout ho na háček a nahodit na lovné místo, pokud ale do ořechu nejprve vyvrtáte otvor a vyplníte korkem, bude po nahození plavat na hladině a pro ryby se stane mnohem atraktivnější. Dá se také kombinovat s boilies nebo zavěsit víc ořechů na sebe.

Plovoucí ořech má nesporné výhody, především se kaprům mnohem lépe přijímá. Také se vznese nad nečistoty na dně vody a bude fungovat i na zarostlém nebo zaneseném rybníku. Tím pádem si nástrahy kapři rychleji všimnou. Viditelnost můžete ještě zvýšit přidáním umělé kukuřice, ochucené i bez vůně. Stačí ji zavěsit pod háček a nechat plavat nad krmnou plochou.

Zpracujte ho

Pokud zakoupíte surový tygří ořech, je dobré ho před použitím ještě zpracovat. Nechte ho na 24 hodin namočený ve vodě, poté vařte na mírném ohni asi půl hodiny. Jako vylepšení můžete do vody během vaření přidat třeba vanilku nebo zázvor. Pak ho můžete používat nebo nechat ve vodě, ve které se vařil, pár dní v teple fermentovat. Tento lák se přemění na slizkou hustou hmotu, díky které bude kaprům chutnat ještě víc. Fermentaci můžete urychlit přidáním trochy cukru.

Pokud nechcete ořech fermentovat, zkuste ho po uvaření namočit do coly nebo jiného podobného slazeného nápoje. Dostane se pod vrchní slupku a nástrahu osladí, takže bude kapry ještě více přitahovat. Takto upravený tygří ořech zaboduje i ve vodách, kde jsou ryby obezřetné a nedůvěřivé, ale zároveň není tak okoukaný jako klasické boilies.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/04/fishing-rod-326843_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/04/fishing-rod-326843_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czTipyTygří ořech se v poslední době stal nezbytnou součástí výbavy mnoha rybářů. A není divu, zejména kapři a amuři ho naprosto milují. Patří mezi tvrdé návnady na kapry, takže přitahuje zejména velké, až výstavní kousky, a naopak se mu vyhýbají menší bílé ryby, jako jsou cejni, plotice a perlíni....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku