Ne každý z nás byl obdařen talentem na vaření a leckdy se kulinářské pokusy nevydaří tak, jak by si člověk představoval. Stravování v restauračním zařízení z dlouhodobého hlediska také není úplně nejvýhodnější, alespoň, co se financí týče. Nebo se možná nacházíte na druhé straně barikády a stává se vám, že toho uvařte více, než jste schopni sníst a rádi byste navařené jídlo zachránili před vyhozením. Ať už se vás týká první nebo druhá varianta, Livali je pro vás tou správnou aplikací, kterou hledáte!

Šetrně a pohodlně

Hlavním cílem aplikace Livali je zabránit tomu, aby docházelo zbytečně k plýtvání jídlem, nejde tedy o vytváření domácích restaurací, ale o využití přebytků. Podle průzkumů se po celém světě vyhodí až třetina vyprodukovaného jídla, což je vskutku obrovské číslo. Je v rukách každého z nás tyto statistiky změnit a pomoci tomu, aby nedocházelo k takovému plýtvání. Tento přístup je o to více aktuální v této době, kdy mnozí z nás po koronavirové krizi otáčejí v ruce každou korunu. Aplikace musela být v průběhu nouzových opatření zastavena, ale nyní už znovu funguje a vy tak opět máte možnost se podělit o přebytky ze své kuchyně.

Pro kuchaře a jedlíky

Používání aplikace je jednoduché. Stačí se bezplatně zaregistrovat a pak můžete na mapě vidět, kdo v okolí nabízí přebytečné porce. Snadno si vyberete, na co zrovna máte chuť, jídlo si objednáte, domluvíte se s kuchařem na času a místě předání a pak už jen stačí jídlo vyzvednout a při předání zaplatit. Kuchařům stačí pro vytvoření nabídky jídlo nafotit, nahrát do databáze a předat zájemcům v gastro obalu. Pokud nemáte žádné takové obaly doma, nebojte, Livali je nabízí ve svém eshopu za velmi příznivou cenu. A jako bonus vedle dobrého pocitu ze zachráněného jídla vás potěší odměny do kuchyně, které si kuchaři mohou vyzvednout za hvězdičky obdržené za hodnocení od jedlíků prodaných porcí. Aplikace je dostupná pro Apple i na Google Play, stačí vám tak jen chytrý telefon s přístupem k internetu a cesta za záchranou jídla může začít.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/iPhony-2-1024x512.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/iPhony-2-150x150.pngPR-leadersTipyZprávyNe každý z nás byl obdařen talentem na vaření a leckdy se kulinářské pokusy nevydaří tak, jak by si člověk představoval. Stravování v restauračním zařízení z dlouhodobého hlediska také není úplně nejvýhodnější, alespoň, co se financí týče. Nebo se možná nacházíte na druhé straně barikády a stává se vám, že toho uvařte...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku