Z nedávných průzkumů vyplynulo, že minimálně jednou za svůj život si stírací los koupilo 65% obyvatel naší malé země. Určitě to neznamená, že jsme národ hazardních hráčů, spíše to vypovídá o tom, že téměř každý chce (minimálně jednou za život) pokusit to pomyslné štěstíčko. A ostatně, proč ne, vždyť právě s tím se počítalo, když se u nás v revolučním roce 1989 poprvé objevil.  Ve Spojených státech s tímto zajímavým způsobem hazardní hry přišli už o několik let dříve John Koza a Daniel Bower. Zjistili totiž, co lidi láká nejvíce a to je právě možnost okamžité výhry, kterou stírací losy poskytují.  Žádné čekání na slosování, prostě koupit si los, setřít a vědět, jestli jsme vyhráli nebo jsme o pár korun chudší.

stiraci-losy-onlinePrvní los u nás se jmenoval Spartakiádní hra a na trh ho uvedla společnost Sazka. Ovšem největší boom přišel se stíracími losy Tutovka, které byly oblíbené zejména díky stejnojmennému televiznímu pořadu. Bába Tutovka jistě zůstala v paměti mnohým z vás. Byť jsou losy obvykle dostupné za pár korun, svou oblibu si získal i nejdražší český los, který se zatím na trhu objevil. Byla jím Vánoční kometa, vydávána v roce 1995 za cenu 500,- V té době byly ještě stírací losy online pohádkou daleké budoucnosti, ale jejich papírová podoba měla mnoho podob a koupit se vlastně dodnes dají snad v každém novinovém stánku a dokonce i na poštách. Ceny se pohybují od 10,-, ale koupit lze i los za 200,- Čím dál více bývá takový los oblíbeným vánočním dárkem. Darujete možnost výhry a trocha adrenalinu pod stromečkem může oživit unavenou atmosféru.

Stírací losy online jsou poslední známou podobou této hry a asi tak nějak logicky vyplynula z vývojem moderních technologií. Dnešní svět víceméně stojí a padá s internetem a jeho prostřednictvím lze zařídit už téměř cokoliv. Takže není velkým překvapením, že i stírací losy mohou mít svou virtuální verzi a výsledek hry je tak znám vlastně ještě rychleji než u losů papírových.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stírací-losy-online-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stírací-losy-online-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaZprávyZ nedávných průzkumů vyplynulo, že minimálně jednou za svůj život si stírací los koupilo 65% obyvatel naší malé země. Určitě to neznamená, že jsme národ hazardních hráčů, spíše to vypovídá o tom, že téměř každý chce (minimálně jednou za život) pokusit to pomyslné štěstíčko. A ostatně, proč ne, vždyť...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares