Jen si to představte: hned po příchodu z práce ze sebe shodíte šaty a vejdete do rozehřáté sauny, kde už během pár minut cítíte, jak se z vás vytrácí únava, stres i špatná nálada. Že si vlastní saunu nemůžete dovolit, protože se vám nikam nevejde? Ale kdepak, to už dávno neplatí. A hned vám prozradíme proč.

Finskou nebo infra?

To největší rozhodnutí vás čeká hned na začátku. Vybrat si, zda byste jako zástupce domácí sauny měli raději finskou saunu nebo infrasaunu.

Finská sauna představuje vzor tradičního finského saunování – vysoké teploty kolem 100 °C a suchý vzduch, který lze zvlhčovat parními rázy. Ty vznikají například poléváním rozpálených saunových kamenů vodou.

Nevýhodou finské sauny je to, že je potřeba ji nejdříve rozehřát. To trvá kolem 30 – 45 minut podle velikosti sauny a výkonu kamen. Je tedy nutné každé saunování předem naplánovat.

Infrasauna je jiná a poznáte ji snadno: v rozích nebo na stěnách jsou instalovány infrazářiče. Ty neohřívají vzduch, ale produkují infrazáření, které proniká přímo do vašeho těla. A tím jej prohřívají.

Výhodou je, že saunovat se můžete kdykoli vás napadne, protože infrasauna je připravená již vteřinu po zapnutí. Ovšem musíte si vybrat infrakabinu s kvalitními infrazářiči, které startují na plný výkon okamžitě a hlavně umí vyzařovat celé spektrum IR záření.

Proč je sauna na míru lepší než typová?

Zkuste zavřít oči a představte si, že místo nepoužívané komory pod schody nebo podkroví či ve výklenku v ložnici stojí krásná a světlem zářící prosklená sauna. Finská nebo infrasauna. To podle toho, jakou jste si vybrali.

Že se vám sem žádná sauna z obchoďáku, nebo ty co jste našli na internetu na saunových e-shopech, nevejde?

A právě proto existují sauny na míru.

Tu vám dokáže výrobce umístit kamkoli. Jediná podmínka je u finské sauny – tam je potřeba zajistit odvětrání vlhkosti a přívod čerstvého vzduchu. Ale i to se dá řešit různými způsoby.

Sauna na míru se vejde i do malých bytů. Ty nejmenší sauny pro sedícího člověka jsou stejně veliké jako váš sprchový kout. A saunování v nich si užijete stejně, jako v kterékoli veliké sauně. Rozměry zde nehrají roli.

My tvrdíme, že prodej saun dnes není jednoduchou záležitostí. Dobrý prodejce musí mít skvělé zázemí a rychle reagovat na moderní trendy. Zákazníci si dnes už nechtějí vybírat sauny jen podle obrázků v katalogu nebo na internetu.

Pro dokonalý výběr a přesnou představu o kvalitě vybraného výrobce saun se nejlépe přesvědčíte v saunovém showroomu. U těch nejlepších prodejců si budete moci vybranou saunu dokonce vyzkoušet.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_saunasystem_cz_nahledovy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_saunasystem_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníJen si to představte: hned po příchodu z práce ze sebe shodíte šaty a vejdete do rozehřáté sauny, kde už během pár minut cítíte, jak se z vás vytrácí únava, stres i špatná nálada. Že si vlastní saunu nemůžete dovolit, protože se vám nikam nevejde? Ale kdepak, to už dávno neplatí. A hned vám prozradíme...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku