Pořízení nového vozidla, ať už se jedná o zcela nové nebo ojeté, je pro většinu lidí velká událost, na kterou se těší. Mnoho mužů často bere svůj automobil jako člena rodiny a dle toho se k němu také chová. A tak se den, kdy si jede pro nový vůz podobá tomu, kdy si jede vyzvednout do porodnice vlastní dítě. To je samozřejmě trochu přehnané, ale upřímně, pánové, ruku na srdce, nebude to tak daleko od pravdy, že.

stk - svět tělo článkuNicméně s pořízením auta jsou spojené i zákonné povinnosti nového majitele a ty už příliš radosti nikomu nepřináší. Například registrace vozidel je nedílnou součástí celého procesu. A také nesmíme zapomenout na povinné pojištění vozidel (tzv. povinného ručení), bez kterého není možné žádné vozidlo registrovat. S registrací nového vozu stejně tak i s převodem vozu ojetého je tedy spousta starostí a ne každý si může dovolit strávit celý den na úřadě.

stk - lejstroExistuje ale elegantní řešení v podobě služby, díky které za vás všechno papírování vyřeší jiní. A nemusí se jednat jen o přihlášení vozidla. Časově náročná je i příprava na STK, tu musí mít platnou každé vozidlo a kritéria pro její splnění jsou relativně přísná. I to lze zařídit zprostředkovaně bez vaší přítomnosti. Samozřejmě je k tomu nutné několik náležitostí, jako je plná moc a další dokumenty, ale díky nim může být o vše postaráno do posledního detailu, jakým je třeba i koupě dálniční známky ČR a podobně.

Nepříjemnosti se mohou stát i těm, kteří již auto mají a například jim někdo odcizí nebo nějakým způsobem sami ztratí SPZ. Bez SPZ nesmí auto vůbec vyjet na silnici a je tedy nutné co nejdříve zajistit značku novou a s tím je rovněž spojeno papírování a čas strávený na úřadě. Při ztrátě technického průkazu je nutné v žádosti uvést důvod  a ten je následně posouzen. Co jste možná také nevěděli je fakt, že u auta ojetého je nutné provést převod vozidla v městě prodávajícího, i to za váš může vyřídit příslušná agentura a vy nemusíte cestovat často i stovky kilometrů daleko.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stk-svět-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stk-svět-titulka-150x150.pngPR-leadersFinanceTipyZprávyPořízení nového vozidla, ať už se jedná o zcela nové nebo ojeté, je pro většinu lidí velká událost, na kterou se těší. Mnoho mužů často bere svůj automobil jako člena rodiny a dle toho se k němu také chová. A tak se den, kdy si jede pro nový vůz...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku