Lakování práškovými barvami je velice účinná ochrana kovových dílů proti korozi. Prášková lakovna zajišťuje celý proces úpravy dle daných postupů tak, aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků. Poptává-li vaše firma úpravu svých výrobků či dílů, ze kterých následně bude něco vyrábět v práškové lakovně poptá požadovanou úpravu a objedná se ke zpracování.

Proces úpravy a předpříprava

Jak už bylo zmíněno, lakování ocelových výrobků je proces, který se sestává z několika činností. Pro dosažení dlouhodobé životnosti výrobků v exteriérech, které vyžadují vysoké nároky na korozní odolnost se ještě před samotným lakováním provádí tzv. tryskání ocelových výrobků obvykle do velikosti maximálně 130 cm (opsaná kružnice) x 300 cm a s hmotností maximálně 500 kg.

Práškové lakování, pro které se již v minulosti zažil termín komaxit je způsob povrchové úpravy kovů ekologickým způsobem, tedy bez použití organických přísad a rozpouštědel. Zatímco velké díly se lakují na plně automatizované lakovací lince, malé díly jsou lakovány ručně, aby byla zaručena ta nejvyšší kvalita zpracování.

Aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku ještě před samotným lakováním procházejí výrobky ještě předúpravou, která má za úkol zajistit co nejlepší efekt následného lakování. Speciálním přípravkem je nejprve zajištěno odmaštění, které má za úkol vytvořit konverzní vrstvy železitého fosfátu, následně je průmyslovou vodou proveden oplach a v závěru ještě následuje oplach vodou demineralizovanou s pasivací.

Profesionální prášková lakovna klade na tuto předpřípravu velký důraz, protože pečlivá úprava před samotným lakováním je základem dlouhotrvajícího antikorozního efektu u lakovaných výrobků.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/20181119_105442-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/20181119_105442-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaLakování práškovými barvami je velice účinná ochrana kovových dílů proti korozi. Prášková lakovna zajišťuje celý proces úpravy dle daných postupů tak, aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků. Poptává-li vaše firma úpravu svých výrobků či dílů, ze kterých následně bude něco vyrábět v práškové lakovně poptá požadovanou úpravu a objedná...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku