Zejména v té části roku, kdy se den jeví velmi krátký, protože je brzy tma, uvítá mnoho z nás možnost, jak dostat do svého domova světla co nejvíce. Samozřejmě k nám světlo proudí skrze okna, ale jedno řešení nabízí víc než mohou pouhá okna poskytnout. Mluvíme o fenoménu zimní zahrady.

Stále tak trochu venku

Pro milovníky přírody a pobytu venku jsou zimní zahrady ideální volbou. Díky nim můžeme být vlastně vždy tak trochu venku, nepřízni počasí či ročnímu období navzdory. Systémy takových přístaveb už jsou natolik propracované, že se nemusíte bát úniku tepla díky špatným izolačním vlastnostem oken. Ty kvalitní si dnes poradí jak s přívaly sněhu, tak i s extrémními teplotami letních měsíců. Nemusíte se tedy bát, že byste v zimě mrzli a v létě měli místo zimní zahrady skleník kombinovaný s pařeništěm.

zimni-zahrady-telo-clankuMaximum světla

Jak jsme zmínili na začátku, světlo mnohým z nás chybí, když se přiblíží podzim a tma často přichází již po čtvrté hodině. Zimní zahrady ho poskytnou dostatek, a navíc dokáží vykouzlit vskutku nádhernou atmosféru. Kamna propůjčí tomuto prostoru ještě větší pocit domova, pokud byste jej chtěli vytápět odděleně od zbytku domu.

Okna a dveře

Okna a dveře, ze kterých se zimní zahrady skládají, jsou základem celé stavby. Vybírejte je proto pečlivě a raději se poraďte s odborníky. Okna jsou většinou přizpůsobena velikosti a tvaru prostoru, ve kterém chcete zimní zahradu zrealizovat. Dveře můžete vybírat dle toho, jak se hodí nejen do nové části, která teprve vznikne, tak i do té původní. Například dveře Brno nabízejí kromě klasických dveří i dveře posuvné či skládací, tyto varianty jsou vhodné zejména tam, kde je nedostatek místa a dveřní křídla by zde zbytečně ubírala prostor. Další výhodou posuvných dveří je možnost otevřít celou jednu stranu zahrady, což uvítáte zejména v letních měsících, kdy původní terasu budete mít opět volně přístupnou a bude vlastně pouze zastřešená.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zimní-zahrady-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zimní-zahrady-titulka-150x150.pngPR-leadersBydleníZejména v té části roku, kdy se den jeví velmi krátký, protože je brzy tma, uvítá mnoho z nás možnost, jak dostat do svého domova světla co nejvíce. Samozřejmě k nám světlo proudí skrze okna, ale jedno řešení nabízí víc než mohou pouhá okna poskytnout. Mluvíme o fenoménu zimní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku