Nakupuji z valné většiny přes internet, zejména proto, že nemám čas běhat po obchodech, a také dost řeším ceny. Internet je pro mě ideálním místem, mohu zde ceny porovnat během několika málo minut, bez běhání po obchodech, bez front, bez nervů. Obliba nakupování přes internet roste každým dnem, zvláště pak před vánočními svátky, nejsem tedy žádná výjimka.

platebni-brana-teloJak to vlastně probíhá

Minulý týden, když jsem nakupovala dárky, samozřejmě přes internet, byla má platba přesměrována na ThePay.cz, a to mě vedlo k zamyšlení, jak vlastně platby kartou probíhají a jsou-li bezpečné. ThePay.cz mi totiž nebyla známá, hned se mi začalo honit hlavou, aby to nebyli nějací podvodníci. Zprávy o tom, jak se ztratily peníze z účtu či došlo ke zneužití platební karty, nejsou úplně neobvyklé, musela jsem si proto tohoto zprostředkovatele plateb prověřit. Díky tomu jsem zjistila, že k pohodlnému nakupování na  e-shopech slouží platební brána.

Buďte obezřetní

Stejně jako já i vy byste měli být obezřetní, a pokud narazíte na neznámé prostředí, ať už se jedná o platební bránu, se kterou jste se ještě nesetkali nebo na vás prostředí e-shopu působí nevěrohodně. Věnujte nákupu o nějakou tu minutu času navíc a ověřte si obchodníka nebo klidně i zprostředkovatele, jako tomu bylo v mém případě.

Vsaďte na recenze

Velmi cenné jsou například recenze. U obchodníka to jsou zkušenosti ostatních zákazníků, kteří zde nakupovali před vámi a u platební brány to pak bude počet obchodů, které s ní spolupracují a denně jí tak vlastně svěřují své platby. Samozřejmě bez licence by žádná platební brána fungovat nemohla, já jsem při svém pátrání zjistila, že ThePay.cz licenci od ČNB má již od roku 2011 a sdružuje, kromě platby kartou, ještě dalších 16 platebních metod. To mě, ještě spolu s dalšími informacemi, natolik přesvědčilo, že jsem platbu přes jejich bránu provedla.  A dnes dorazilo zboží, které jsem objednala. I tak jsem ale ráda, že jsem si vše ověřila před zaplacením, buďte také opatrní, internet je sice skvělý sluha, ale…

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/platební-brána-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/platební-brána-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyNakupuji z valné většiny přes internet, zejména proto, že nemám čas běhat po obchodech, a také dost řeším ceny. Internet je pro mě ideálním místem, mohu zde ceny porovnat během několika málo minut, bez běhání po obchodech, bez front, bez nervů. Obliba nakupování přes internet roste každým dnem, zvláště...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku