Zimní měsíce se pomalu blíží a mráz už párkrát vystrčil své ledové prsty, aby nás o tom přesvědčil. Toto období roku dokáže být doslova kouzelné, ovšem jen tehdy, když jsme pěkně v teple. U dětí to platí dvojnásob. A právě na děti bude zaměřen tento článek. Tedy na to, jaké dodržovat zásady a jak vybírat to správné oblečení na hory, a obecně do zimy, pro děti.

Zásadou je vrstvení

Vždy raději dětem oblékněte více tenčích vrstev než jednu super teplou. A jak správně zvolit právě tu první vrstvu? Tou by mělo být vždy dětské funkční spodní prádlo. Zdůrazňuji dětské, které odpovídá velikosti dítěte. Tedy žádné o dvě čísla větší, poděděné po rodičích či starším sourozenci. Aby bylo funkční prádlo skutečně funkční, musí být přiléhavé, avšak nikoliv příliš těsné. Další vrstvou by měla být mikinazimni-soupravy-telo-clanku, ideálně také z funkčního materiálu a na nohy kvalitní ponožky, nejlépe podkolenky.

Kombinéza či lyžařská souprava?

Poslední vrstvou pak bývají kombinézy nebo lyžařské soupravy. Dětské zimní kombinézy mají nespornou výhodu v tom, že dítě je skutečně chráněno i v oblasti zad. Co by ještě u dětské zimní kombinézy nemělo chybět? Měla by mít reflexní prvky a dostatečně široké nohavice, s pásem do lyžařských bot. Pro malé děti lépe do gumy, aby nohavice dobře držely přetažené přes zimní boty.

Nezapomínejte na správně padnoucí čepici

Zejména u velmi malých dětí je zcela zásadní, aby měly vhodnou a teplou čepici. Dětská hlava malých dětí je v poměru k tělu veliká, prochladne-li, může pak dojít velmi rychle k prochladnutí celého těla. Čepici kupujte vždy s dítětem, abyste si ověřili, zda mu dobře sedí. Měla by zakrývat čelo i uši. U nejmenších dětí je potom dobré volit takovou čepičku, kterou lze uvázat, aby se nesvezla nebo si ji dítě nesundavalo. S šálou bývá potíž, lze ji nahradit nákrčníkem či teplým rolákem. Poslední zmínka bude patřit rukavicím. Pro nejmenší mohou být součástí kombinézy, pokud nejsou, volte raději palčáky s vyšším nápletem. Nebudou se tolik vyhrnovat a také se malé prsty snáze prohřejí, budou-li pohromadě.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zimní-soupravy-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zimní-soupravy-titulka-150x150.jpgPR-leadersMóda a StylZprávyZimní měsíce se pomalu blíží a mráz už párkrát vystrčil své ledové prsty, aby nás o tom přesvědčil. Toto období roku dokáže být doslova kouzelné, ovšem jen tehdy, když jsme pěkně v teple. U dětí to platí dvojnásob. A právě na děti bude zaměřen tento článek. Tedy na to,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku