Kam letos Češi vyráží za dobrodružstvím? Kde tráví svou dovolenou? Tím se zabýval nedávný průzkum, který přišel se zajímavými výsledky. Ukázalo se totiž, že Češi neprahnou po dovolené u moře, raději mají takové dovolené, které jsou plné turistiky. Za turistikou nejčastěji vyráží na Slovensko, kde mohou projít Nízké i Vysoké Tatry, blíž ale mají Beskydy, proto do této přírodní oblasti jezdí každým rokem s větším nadšením. 

Moravskoslezské Beskydy jsou u Čechů opravdu velice oblíbené. Každým rokem se sem sjíždí stovky, ne-li tisíce vášnivých turistů, kteří chtějí poznat všechny krásy tohoto geomorfologického celku. 

Lákadlem je Lysá hora

Nedávný průzkum také ukázal, že největším lákadlem je Lysá hora. Mnozí Češi si zapisují do svých deníků, jaké vrcholy už zdolali, a Lysá hora rozhodně musí patří k už zdolaným vrcholům. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, kam vede několik tras. Nejoblíbenější je Bezručova stezka, která je nazvaná po známém českém umělci. Je třeba poznamenat, že na vrchol Lysé hory se vydávají lidé v každém ročním období, nejen během teplých měsíců, kdy jim sluníčko pálí do zad. 

Beskydy se rozkládají v téměř nejvýchodnější části České republiky, hraničí se Slovenskem. Takřka celé území Beskyd spadá pod CHKO Beskydy, chráněná krajinná oblast však zasahuje i do Hostýnsko-vsetínské hornatiny a do Javorníků. 

O ubytování v Beskydech není nouze

Podle průzkumu jezdí Češi do Beskyd minimálně na víkend, jeden den v Beskydech jim přijde málo. O luxusní ubytování v Beskydech není nouze. K ubytování Češi využívají třeba zdejší penzion Jurášek, který je velmi luxusním penzionem v Beskydech. Nachází se v Kunčicích pod Ondřejníkem, nabízí dokonce i wellness služby. Do Beskyd se vydejte tedy i za wellness, nejen za turistikou. I odpočinek je potřebný. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/cestovani-1-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/cestovani-1-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníKam letos Češi vyráží za dobrodružstvím? Kde tráví svou dovolenou? Tím se zabýval nedávný průzkum, který přišel se zajímavými výsledky. Ukázalo se totiž, že Češi neprahnou po dovolené u moře, raději mají takové dovolené, které jsou plné turistiky. Za turistikou nejčastěji vyráží na Slovensko, kde mohou projít Nízké i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku