Tisk vám leze do peněz? Snažte se tiskárnu používat méně. Tiskněte jen dokumenty, bez kterých se opravdu neobejdete v fyzické podobě, pohrajte si s nastavením tisku a… používejte alternativní tonery. Právě díky nim můžete ušetřit nezanedbatelnou částku. Žádný háček v tom nehledejte, jen si dejte pozor na původ zboží.

Jakožto uživatel tiskárny máte vždy na výběr. Můžete nakupovat originální tiskové kazety, nebo se poohlédnout po mnohem levnější variantě – alternativním neboli kompatibilním toneru. Oproti originálu ušetříte i více než 80 % původní ceny, a to bez ohledu na to, zda jde o cartridge Lexmark, HP, Brother, Samsung či jinou značku.

Odkud neoriginální tonery pochází?

Zatímco originální náplně do tiskáren pochází z tzv. oficiální distribuce – tedy od samotných výrobců, případně jejich partnerů, alternativní tonery vyrábí firmy, které nemají s výrobcem nic společného. Mají vlastní cenovou politiku a prodávají své produkty podstatně levněji.

Nemůže se nižší cena podepsat na kvalitě?

Ano, může. V případě originálních tiskových kazet je kazivost minimální, ale oproti alternativním tonerům stojí i více než čtyřnásobek.

Rozhodnete-li se pro nákup neoriginálních tonerů, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce, který si je jist jejich kvalitou. Fakt, že tisková kazeta kompatibilní, totiž rozhodně neznamená, že je méně kvalitní než originál. Mnozí výrobci si naopak důsledně hlídají proces výroby a do oběhu posílají certifikované a zdravotně nezávadné výrobky umožňující srovnatelnou kvalitu tisku.Resumé? Neoriginálních výrobků se nebojte, ale buďte vybíraví. V případě spolehlivého prodejce jako TonerDepot.cz si buďte jistí, že i levný toner ce285a udělá stejnou službu jako originál. Jen o poznání levněji.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/náhradní-tonery-1024x649.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/náhradní-tonery-150x150.jpginfo@press-media.czTipyTisk vám leze do peněz? Snažte se tiskárnu používat méně. Tiskněte jen dokumenty, bez kterých se opravdu neobejdete v fyzické podobě, pohrajte si s nastavením tisku a... používejte alternativní tonery. Právě díky nim můžete ušetřit nezanedbatelnou částku. Žádný háček v tom nehledejte, jen si dejte pozor na původ zboží. Jakožto...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku