Elektronická evidence tržeb trápila především malé živnostníky. Pro ty se měla 3 a 4 vlna EET spustit během letošního května, ale naštěstí k tomu nedošlo. Do České republiky totiž zavítal nový typ koronaviru, který rázem zaměstnal nejen je, ale také samotnou vládu. Všichni měli zcela jiné priority, a to trvá dodnes. Místo zavedení poslední fáze došlo k úplnému pozastavení evidence EET, jelikož řada podniků během koronaviru nemohla fungovat. A jelikož řada podniků stále ještě látá díry způsobené koronavirem, oceňuje se fakt, že je EET pozastaveno. Ovšem dlouho to trvat nebude. 

V květnu mělo dojít ke spuštění 3 a 4 vlny EET, ovšem toto se odložilo stejně jako kompletní evidování tržeb elektronicky. Důvodem byl zmiňovaný koronavirus, který začal doslova sužovat celou republiku. 

EET se zastavilo do konce roku

I když se senátoři snažili prosadit pozastavení EET až do roku 2023, nevyšlo to ani přes hrozící krizi, která by měla dostat do Česka v následujících měsících. Schválilo se naopak pozastavení elektronické evidence tržeb do konce roku 2020. Od příštího roku však rázem začne platit i 3 a 4 vlna EET, které se zatím mikro a menší živnostníci a podnikatelé zdárně vyhýbají.

Toto nové nařízení už samozřejmě vešlo i v platnost, jelikož ho podepsal sám prezident, který svým podpisem ztvrdil svůj souhlas. 

Původně mělo být EET pozastaveno do léta

Vůbec prvním nařízením bylo odložení elektronické evidence tržeb do letošního léta, ale jelikož se situace stále neřadí k ideálním, muselo být EET pozastaveno až do konce letošního roku. Velké podniky, které již na základě EET fungují, tak nemají žádnou časovou a administrativní zátěž navíc, menší a mikro podnikatelé si zase mohou každou korunu ušetřit, respektive ji vložit do záchrany svého podniku.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-se-hraje-activity-1024x575.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-se-hraje-activity-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaElektronická evidence tržeb trápila především malé živnostníky. Pro ty se měla 3 a 4 vlna EET spustit během letošního května, ale naštěstí k tomu nedošlo. Do České republiky totiž zavítal nový typ koronaviru, který rázem zaměstnal nejen je, ale také samotnou vládu. Všichni měli zcela jiné priority, a to...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku