Pokud si chceme naši planetu zachovat takovou, jak ji známe dnes, musíme radikálně změnit svůj přístup k životnímu prostředí. Možná, že opatření kvůli koronaviru lidstvu pomohou si uvědomit, že to jde i jinak. Že nemusí být všechny továrny pořád na plný výkon a je možné mít města bez emisí a těšit se z procházek do přírody. Nemusíme však všechno hnát do extrémů a až tato těžká situace přejde, jistě se najde mnoho věcí, kterými každý z nás může šetřit životní prostředí, ať už by se jednalo o snížení tvorby odpadu nebo omezení automobilové dopravy. A pokud automobilovou dopravu omezit nemůžete, přejděte na šetrnější formu dopravy – elektromobily a elektrické dodávky již dávno nejsou jen hudbou budoucnosti. Jejich vývoj pokročil natolik, že dokážou bez mrknutí oka konkurovat běžným automobilům.

Spousta výhod

Vedle již zmiňovaného šetření životní prostředí s sebou nákladní elektromobily přináší i další výhody. Přestože užitkový elektromobil mívá mnohdy vyšší pořizovací cenu než běžné užitkové vozy, může vás těšit vyhlídka na to, že se vám vložené finance vrátí. Elektřina je mnohem levnější než pohonné hmoty, proto na palivu ušetříte až 2 koruny na každý ujetý kilometr.  Zároveň při údržbě elektrické dodávky odpadnou všechny náklady spojené s výměnou svíček, olejů a rozvodů potřebných pro hladký chod spalovacího motoru.  A jako třešnička na dortu vás bude moci potěšit, že mnohá města umožňují elektromobilům bezplatný vjezd do centra.

Auto, co má šťávu

Nákladní elektromobily jsou spolehlivé a mají velmi tichý provoz, a to bez vzniku emisí. Díky nekončícímu vývoji se již běžně dají sehnat užitkové elektromobily s baterií, která vydrží na dojezd až 200 kilometrů a nabije se přibližně za osm hodin. Proto se elektrické dodávka nabízí například do městské a příměstské logistiky, kde nejvíce vyniknou její skvělé vlastnosti. Při zachování malých rozměrů, malého poloměru otáčení a vysoké nosnosti nákladu až kolem dvou a půl tuny tak není divu, že po elektrických dodávkách sahá čím dál tím více firem. Doufejme tedy, že to tak půjde i nadále a povede se nám postupně přejít na udržitelnější automobilovou dopravu a vyměnit co nejvíce dodávek za nákladní elektromobil.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vlajky-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vlajky-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoPokud si chceme naši planetu zachovat takovou, jak ji známe dnes, musíme radikálně změnit svůj přístup k životnímu prostředí. Možná, že opatření kvůli koronaviru lidstvu pomohou si uvědomit, že to jde i jinak. Že nemusí být všechny továrny pořád na plný výkon a je možné mít města bez emisí a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku