Jistě nikoho nepřekvapí, že spánkem trávíme až třetinu svého života. Proto je potřeba prostoru, kde spíme, věnovat patřičnou pozornost a rozhodně se nevyplatí při pořizování matrace šetřit. Výběr matrací je vskutku široký, každý tak jistě najde to, co potřebuje, ať už jde o tvrdší nebo měkčí matrace či potřebuje matraci speciální. U větších firem většinou není problém si nechat vyrobit i matrace nevšedních rozměrů přímo na míru například do rohové postele nebo přistýlky.

Hlavní parametry výběru matrace

Hlavním parametrem při výběru matrace je její tvrdost. Měkké matrace jsou elastické a přizpůsobí se tvaru těla, poskytují tak dokonalé uvolnění svalů. Oproti tomu tvrdé matrace se hodí pro osoby, které potřebují tvrdší spaní nebo jsou větší váhové kategorie. Můžete se někdy setkat i s matrací dvojí tvrdosti, která má z každé strany tvrdost odlišnou. Dalším důležitým parametrem, kterým byste se měli při vybírání matrace řídit, je hmotnost a věk osoby, jež bude danou matraci využívat. Malé děti mají, co se týče spánku, jiné potřeby než dospělí, a starší osoby často mívají různé zdravotní obtíže, na které je vhodné při pořizování matrace myslet a výběr tomu přizpůsobit. Pokud nějaké takové obtíže máte, nebojte se obrátit na prodejce matrací s dotazem, která matrace by nejvíce vyhovovala vašim potřebám, nebo se porozhlédněte po zdravotních matracích. Dalšími parametry výběru matrace je charakter jejího užívání (půjde o každodenní užívání nebo pouze příležitostné přespání několikrát za rok?), volba potahu a způsob jejího uložení, tedy druh roštu, na kterém bude matrace položena.

Zdravotní matrace pro co nejzdravější spánek

Zdravotní matrace jsou speciálním druhem matrací vysoké kvality. Pyšní se certifikátem, který dokládá, že matrace prošly náročnými klinickými testy. Zdravotní matrace mají konstrukci optimální pro fyziologii lidského těla, vedou ke správnému rozložení váhy těla a zajišťují jeho dokonalou podporu. Díky tomu dochází k uvolnění svalů i páteře, což přispívá k fyzické a psychické pohodě a samozřejmě i ke zdravému, klidnému a ničím nerušenému spánku.

Pokud můžete, hledejte prodejce matrací ve svém okolí, případně u prodejce, co nabízí dovoz po celé republice. Odpadnou vám pak starosti s převážením matrace, která by mohla být tak velká, že by se vám do vašeho auta nevešla. Ať už je místem nákupu vaší nové matrace Praha nebo je místem vaší poptávky matrace Plzeň, nabídka je tak široká, že jistě najdete vhodného prodejce ve svém okolí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1-1506157.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1-1506157-150x150.jpgPR-leadersBydleníJistě nikoho nepřekvapí, že spánkem trávíme až třetinu svého života. Proto je potřeba prostoru, kde spíme, věnovat patřičnou pozornost a rozhodně se nevyplatí při pořizování matrace šetřit. Výběr matrací je vskutku široký, každý tak jistě najde to, co potřebuje, ať už jde o tvrdší nebo měkčí matrace či potřebuje...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku