Poté co skupina DRFG začátkem roku 2019 prodala zbývající poloviční podíl v Libli společnosti Nordic Telecom, zaměřila se skupina Davida Rusňáka na výstavbu mobilních sítí páté generace. 5G sítě totiž mohou, podle Ondřeje Surky, který v DRFG zodpovídá za akvizice nových firem, zásadně změnit fungování celé společnosti. Telekomunikační divize DRFG proto vidí ve výstavbě mobilních sítí nové generace celoevropskou příležitost, a to také z toho důvodu, že dnes nepůsobí pouze v České republice, ale i na Slovensku, v Německu, nebo ve Švýcarsku.

David Rusňák, DRFG, 19.1.2016, Brno

Celý příběh Libli se ale začal psát už v roce v 2017. Tehdy totiž DRFG Davida Rusňáka koupila poloviční podíl ve společnosti Suntel Group. Její ředitel a současně také šéf telekomunikační divize DRFG Roman Řezníček, přišel s myšlenkou konsolidace trhu internetových providerů. Polovinu tehdejšího trhu v České republice tvořili lokální poskytovatelé, oproti necelé pětině, která je běžná v zemích Evropské Unie.

Nejen fondy a dluhopisy, nyní se DRFG zaměří také na 5G sítě

Byly to bez diskuzí dva roky tvrdé práce, kdy brněnská investiční skupina nejprve slučovala trh poskytovatelů internetu. Koupila silného lokálního providera, ke kterému postupně dokupovala jeho menší konkurenty, až z toho ve finále vzniklo Libli, které pod jednou značkou sdružuje více než 90 tisíc zákazníků.

Libli bylo spuštěno v první den letošního roku a stalo se tak největším poskytovatelem fixního internetu na Moravě a jedním z pěti největších v České republice. Netrvalo ale dlouho, než se skupina DRFG rozhodla zbývající poloviční podíl prodat společnosti Nordic Telecom. Podle Ondřeje Surky byl prodej Libli velmi ziskový, a navíc také velice cenný, a to především z hlediska zkušeností, které skupině Davida Rusňáka přinesl.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/9-david-rusnak-family-group-drfg-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/9-david-rusnak-family-group-drfg-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaPoté co skupina DRFG začátkem roku 2019 prodala zbývající poloviční podíl v Libli společnosti Nordic Telecom, zaměřila se skupina Davida Rusňáka na výstavbu mobilních sítí páté generace. 5G sítě totiž mohou, podle Ondřeje Surky, který v DRFG zodpovídá za akvizice nových firem, zásadně změnit fungování celé společnosti. Telekomunikační divize...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku