Jak často se má koupat pes?

Redakce dopopručuje

Proč se vyplatí zvolit truhlářství namísto běžného obchodu s nábytkem?

Zařizujete atypický interiér? Nebo jednoduše toužíte po nábytku, který...

Zdravotnické přístroje a vybavení, bez kterého se neobejdete

Najít spolehlivého partnera ve světě zdravotnického vybavení, který přináší...

Reklamní předměty a firemní dárky

Reklamní předměty se stále udržují na špičce oblíbených marketingových...

Pes se řadí k těm nejčastějším domácím mazlíčkům. Lidé si ho kupují proto, že je tím nejlepším společníkem, který nám naslouchá a vždy je tu s námi, když není něco v pořádku. Jedná se o věrného přítele, který tu sice není na celý život, ale který je zde na pěkně dlouhou dobu. O takového psa se však musíte i pečlivě starat. Je třeba, abyste ho krmili kvalitním jídlem, abyste ho cvičili či ho koupali. Otázkou však je, jak často se má koupat pes?

Říká se, že pes by se neměl koupat moc často. Jenže když nám při procházce zabloudí do lesa a je pak doslova jako prasátko, nemůžeme si ho v takovém stavu pustit do domu. Bez vodní lázně se to tedy neobejde. Kdy je koupání až moc časté a kdy mu koupání neškodí?

Co doporučují veterináři?

Samozřejmě kolem koupání psa traduje mnoho mýtů a pověr. Pokud bychom chtěli slyšet radu odborníka (tedy veterináře), tak bychom se dozvěděli, že věština plemen se má koupat dvakrát či třikrát do roka

Jenže co když je špinavý?

Ti, kteří nepatří do skupiny veterinářů, tvrdí, že pes se může koupat vždy, kdy je špinavý či kdy zapáchá. Jenže přehánět by se to s koupáním skutečně nemělo, zejména pokud je to venkovní pes. 

Co platí u koupání psa?

Takové koupání má samozřejmě i celou řadu zásad. Nejvíce se však musí dbát na počasí – nikdy psa nekoupeme ve velké zimě, protože pes nám může lehce onemocnět. Ideální je léto, pokud máte hyperaktivního psa, který se nenechá vysušit. Pokud ho chcete koupat během chladnějších ročních období, je třeba pořádně vysušit srst, než psa pustíte opět na zahradu. Po koupání je třeba, abyste psovi prohlédli uši. Neměla by v nich zůstat voda. Je potřeba, abyste ke koupání měli vždy nachystaný ručník, pomocí kterého dostanete vodu z uší. Jestliže váš pes snáší i klapky na uši, které by ho ochránily před vodou, před koupáním je nasaďte. 

Svět Dnes na Facebooku
euro