Každý člověk má svého oblíbeného domácího mazlíčka. Většina z nás má psa, jenže pes je přece jenom náročný a potřebuje neustálou péči a pozornost. Pokud toužíte po mazlíčkovi, který bude vaším společníkem, měli byste si pořídit akvarijní rybičky. Ty budou skvělým, byť tichým společníkem, o kterého se nemusíte nijak zvlášť starat. Existují totiž druhy akvarijních rybiček, které jsou pro chov naprosto nenáročné. 

Takových druhů je hned několik. My si však vyjmenujeme tři druhy, které doporučujeme všem začátečníkům. Jsou to krásné rybičky, které stojí za chování, tím si můžete být jisti. 

• Paví očka

Takzvanou živorodku duhovou neboli paví očko určitě znáte. Jedná se o hejnovou rybku, která se nekupuje nikdy jako jednotlivec. Je oblíbená a skutečně nenáročná – vyžaduje mít jen čistou vodu, protože nemá ráda, když je její prostředí plné škodlivin. 

Paví očko je známé svým netradičním zbarvením. Je duhová se zajímavou ocasní ploutví. Pochází z Ameriky a obvykle dosahuje délky až šesti centimetrů. 

• Neonka červená

Velice zajímavá, přesto nenáročná rybka je i neonka červená. Jedná se o krásnou, jihoamerickou rybku, která s ostatními rybkami komunikuje pomocí zářivých pruhů na těle. Jedná se o opět o hejnovou rybku – doporučujeme ji koupit minimálně po deseti kusech. Co ocení každý začátečník, tak je to, že je to všežravec (stejně jako paví očka). 

• Black Molly

Takzvaná živorodka ostrotlamá či jinak známá jako Black Molly se řadí taky k těm nenáročným akvarijním rybičkám. Je zajímavá svým černým zbarvením. Co je nutné poznamenat, tak je to, že potřebuje mít akvárium o velikosti nádrže osmdesát litrů. Tuto rybku nemusíte kupovat ve velkém množství, ale neprospívá jí, když je sama. Co se týče krmení, prakticky sní naprosto všechno. Můžete ji krmit suchou stravou, ale taky hráškem, řasami či korýši. Nepohrdne ani vyváženou stravou, která má dostatek rostlinných a živočišných složek.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-pestovat-rybicky-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-pestovat-rybicky-150x150.jpginfo@press-media.czTipyKaždý člověk má svého oblíbeného domácího mazlíčka. Většina z nás má psa, jenže pes je přece jenom náročný a potřebuje neustálou péči a pozornost. Pokud toužíte po mazlíčkovi, který bude vaším společníkem, měli byste si pořídit akvarijní rybičky. Ty budou skvělým, byť tichým společníkem, o kterého se nemusíte nijak zvlášť...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku