Jestliže přemýšlíte nad tím, kam letos pojedete na dovolenou, zkuste být trochu kreativnější. Pláže a modré moře už určitě znáte. Zkuste proto vyjet za něčím jiným, za něčím, co ještě neznáte. Zamilujte si například krásu národních parků, kterých je na světě víc než dost, přesto každý je krásný a nezapomenutelný. Za návštěvu stojí zejména národní park Arusha, které nabízí nejen pěší safari, ale i nádherný vodopád nebo horské pralesy. 

Jak jsme zmínili, národních parků je na světě hodně. Každý stojí za navštívení, ale pokud bychom měli vypíchnout ten nejkrásnější, vypíchli bychom národní park Arusha, který leží nedaleko stejnojmenného města. Je vzdálené zhruba čtyřicet minut od mezinárodního letiště Kilimanjaro. 

Národní park toho nabízí mnoho. Na své si přijdou hlavně milovníci zvířat a milovníci přírody. Kromě zmiňovaného vodopádu vás okouzlí africká jezera či horské pralesy. Je zajímavé, že i takovou krásnou přírodou vede tunel pro automobily. 

Vulkanická hora jako dominanta parku

Každý park má svou dominantu. V tomto národním parku je dominantou vulkanická hora, která nese název Mount Meru. Má přes čtyři a půl metru. Cestovatelé si ji poměrně oblíbili, protože je to jakýsi nácvik výstupu na zdejší nejvyšší horu, kterou je Kilimandžáro. 

Jestliže nejste milovníky hor či nemáte v lásce náročnou turistiku, Doporučujeme se vydat na nenáročnou pěší safari. Samozřejmě se na pěší safari nemůžete vydat sami, protože pro zdejší zvěř jste jen žrádlem. Musí s vámi jít ozbrojený ranger, který vás před případným útokem geparda či lva ochrání. 

Zážitek na celý život

Nejen díky pěšímu safari, kdy se dostanete pod drobnohled zvířat, která jinak vídáte jen v zoologických zahradách, ale i díky Momela Lakes (což je hromadné označení sedmi afrických jezer) se stane výlet do národního parku Arusha doslova nezapomenutelným. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tanzania.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tanzania-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníJestliže přemýšlíte nad tím, kam letos pojedete na dovolenou, zkuste být trochu kreativnější. Pláže a modré moře už určitě znáte. Zkuste proto vyjet za něčím jiným, za něčím, co ještě neznáte. Zamilujte si například krásu národních parků, kterých je na světě víc než dost, přesto každý je krásný a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku