Zajímalo Vás někdy, jak vydělat peníze na akciových trzích, když jste začátečník? Zde je několik chytrých tipů pro obchodování s akciemi.

V dnešní době se mnoho investorů zajímá o to, jak investovat peníze chytře. Investičních nabídek pro fyzické osoby existuje nespočet. Mezi ně patří i obchodování s akciemi online a stává se stále populárnějším. Jak ale vydělat peníze na akciových trzích, pokud jste začátečník? Zde je několik tipů, které Vám pomohou naučit se obchodovat s akciemi.

Jak investovat do akcií? Základní principy

Chcete-li začít investovat do akciových trhů a vědět, jak na akciích vydělat, nejdříve musíte porozumět tomu, co přesně znamená investování peněz.

I když někdy můžete slyšet vyjádření jako je hraní s akciemi nebo sázky na akcie, investování do akciových trhů je seriózní investice. Neznamená to, že tato aktivita není určena pro začátečníky, nicméně obchodování s akciemi vyžaduje znalosti a praxi a tudíž musíte mít čas, abyste se této aktivitě mohli věnovat.

Jak obchodovat s akciemi? Předtím než začnete investovat do akciových trhů, měli byste se zeptat sami sebe na následující otázky:

●     Jak velký kapitál máte k dispozici (který si můžete dovolit ztratit)?

●     Jaký je Váš investiční horizont

●     Do jakých akcií chcete investovat?

●     Kolik času máte k dispozici pro investování do akciových trhů?

Vaše odpovědi Vám pomohou definovat Vaše investorské portfolio a vybrat si obchodní styl, který Vám sedí nejlépe.

Jak investovat do akciových trhů online?

Pokud se rozhodnete investovat do akcií, první krokem je výběr seriózního brokera, který zprostředkovává obchodování s akciemi online.

Vyberte si brokera, který je regulovaný britským finančním orgánem FCA a pod dohledem ČNB.

Vybrat byste si měli brokera, který nabízí akcie, které chcete obchodovat a zároveň na nich nabízí konkurenceschopné obchodní podmínky.

Obchodování s akciemi není triviální záležitost, proto ověřte, zda Vámi vybraný broker nabízí demo účet zdarma, kde si můžete vyzkoušet investování bez rizika.

Naučte se obchodovat s akciemi – jak na to?

Abyste mohli začít s investováním do akciových trhů, nejdříve se to musíte naučit.

Na internetu naleznete nejrůznější kurzy dostupné zdarma, obdobné kurzy bude nabízet i Váš broker.

Trénování je v investování povinné, abyste byli ziskoví investoři. S dobrým tréninkem si vyvinete efektivní obchodní strategii, kterou můžete otestovat na bezplatném demo účtu předtím než danou strategii použijete na ostrém účtu.

Závěr – jak vydělat na akciích – 10 tipů

Chcete-li začít investovat do akciových trhů, zde je 10 tipů, které Vám pomohou s obchodováním s akciemi bez ztráty peněz:

 1. Kontrolujte Váš stres a emoce,
 2. Diverzifikujte Vaši investici,
 3. Vytvořte si obchodní strategii,
 4. Určete si cíle pro zisky i ztráty,
 5. Definujte Váš investiční horizont,
 6. Najděte zajímavé akcie,
 7. Neinvestujte více financí než si můžete dovolit ztratit,
 8. Analyzujte trhy,
 9. Znejte poměr rizika/zisku Vašich finančních aktiv,
 10. Testujte Vaši obchodní strategii na demo účtu.
https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/investicni-burza.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/investicni-burza-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaZajímalo Vás někdy, jak vydělat peníze na akciových trzích, když jste začátečník? Zde je několik chytrých tipů pro obchodování s akciemi. V dnešní době se mnoho investorů zajímá o to, jak investovat peníze chytře. Investičních nabídek pro fyzické osoby existuje nespočet. Mezi ně patří i obchodování s akciemi online a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
 • 24
  Shares