V dnešní době většina lidí cestuje na dovolenou letecky. Je to rychlejší, pohodlnější a v mnoha případech i cenově dostupnější. Ostatně, řada vzdálenějších míst ani není přístupná prostřednictvím jiného dopravního prostředku, než jakým je letadlo.

Pokud se také chystáte na dovolenou letecky, pak vás bude zajímat asi několik podstatných informací. V tomto směru nemáme zrovna na mysli to, kolik stojí letenka. Týká se to primárně zavazadel. Každá letecká společnost má trochu jiné podmínky umožňující cestovat s příslušnou bagáží.

Zavazadla u Travel Service

Jednou ze známých tuzemských aerolinek je Travel Service. Tato letecká společnost svým klientům nabízí online odbavení a umožňuje bezplatné zavazadlo na palubě letadla. Bez jakéhokoliv poplatku si se sebou můžete vzít příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 56x45x25 cm s tím, že jeho nejvyšší hmotnost nepřesáhne 8 kg. Tím to však nekončí. Bezplatné je také druhé menší zavazadlo například v podobě kabelky a velikosti 40x30x15 cm s hmotností do 3 kg.

Pokud byste si chtěli u této letecké společnosti vzít ještě odbavované zavazadlo, pak si za něj musíte připlatit. Součet všech tří stran zavazadla nesmí překročit hranici 150 cm a hmotnost 20 kg.

Jak je to u SmartWings?

Jestliže vsadíte na leteckou společnost SmartWings, budete se pochopitelně potýkat také s jistými omezeními. Pokud jde o bezplatná zavazadla, tento dopravce má nastavené stejné podmínky, jako Travel Service. Pouze u příplatkového odbavovaného zavazadla platí vyšší součet stran do 158 cm a hmotnosti 23 kg.

Je pravdou, že všechny letecké společnosti to mají trochu jinak. Nyní už víte, jak je tomu u českých aerolinek. Pro doplnění můžeme ještě zmínit, že u obou z nich je podáváno občerstvení v letadle pouze za příplatek. Toto jsou informace, o kterých byste měli dopředu vědět, ať už letíte kamkoliv a s kýmkoliv. Vyvarujete se totiž jakémukoliv nemilému překvapení z případných doplatků.

Podmínky za zavazadla se u některých leteckých společností liší také v závislosti na třídě letu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/letiste-Praha-1024x683.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/letiste-Praha-150x150.jpeginfo@press-media.czCestováníV dnešní době většina lidí cestuje na dovolenou letecky. Je to rychlejší, pohodlnější a v mnoha případech i cenově dostupnější. Ostatně, řada vzdálenějších míst ani není přístupná prostřednictvím jiného dopravního prostředku, než jakým je letadlo. Pokud se také chystáte na dovolenou letecky, pak vás bude zajímat asi několik podstatných informací. V tomto směru...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku