Diplomová práce je vyvrcholením studia na vysoké škole. Mělo by jít o obsáhlou práci, ve které student odborně zpracuje vybrané téma, které později bude muset obhájit před komisí.

Je jen na vás, zda se rozhodnete shrnout vaše dosavadní zkušenosti a provedené výzkumy, jestli chcete potvrdit nebo vyvrátit určité domněnky a předpoklady nebo zda přijdete s nějakou novou myšlenkou či nápadem.

Happy graduate woman with her dissertation work on white – education concept

Diplomová práce krok za krokem

Ještě, než začnete psát samotnou práci, musíte si projít několika kroky, bez kterých se neobejdete.

  • Předně je důležité zajistit si potřebné zdroje, pokud jsou k dispozici. U zdrojů, které jsou dostupné pouze v cizích jazycích počítejte s časem navíc, který bude potřeba na překlad.
  • Nezapomeňte ani na to, že při získávání některých dat můžete potřebovat vyřídit žádosti a povolení nebo data nebudou k dispozici vůbec. Případně budete muset provést vlastní výzkum a data získat. Opět je to čas navíc, se kterým byste měli počítat.
  • Důkladně si zpracujte osnovu a ujasněte si, zda obsahuje vše podstatné. Vše poté zkonzultujte se svým vedoucím práce. Budete mít jistotu, že se ubíráte správným směrem.
  • Poté se můžete pustit do konečného zpracování diplomové práce.

Rozsahově se diplomové práce pohybují zpravidla od 45 do 77 normostran, u disertačních prací může jít klidně až o 100 normostran. Oproti tomu bakalářské práce se odevzdávají v rozsahu kolem 38 normostran. Konkrétní podmínky si stanovuje každá škola sama.

Hotovo, napsáno… a co dál?

Odevzdání vaší diplomové práce klepe na dveře, doděláváte poslední úpravy, a nakonec zbývá to poslední – celou práci vytisknout. Aby byla práce reprezentativní a odevzdali jste ji v pořádku, nespoléhejte na podomácku vytištěné listy a vazbu zhotovenu ve spěchu tam, kde zrovna mají chvíli času. Jděte na to od lesa a vložte svou závěrečnou diplomovou práci do rukou odborníků.

Základní kritéria, která by měla práce splňovat jistě zadala vaše škola. Práce by měla být odevzdána včas, s precizním tiskem, v kvalitní vazbě, v deskách a s potiskem. Bylo by otrava shánět na každou část zhotovení práce někoho jiného. Proto se obraťte na copycentrum Tomados, kde provádí tisk a vazbu diplomových prací v jednom.

Prints thesis on the desk on graduation day

Tisk a vazba diplomových prací jako když střihne

Aby se vám nestalo, že při tisku ujede formátování nebo v půlce tisku dojde barva v tiskárně, je lepší, když si necháte vytisknout celou diplomovou práci tam, kde jsou na tisk diplomových prací připraveni. Vy si jen zvolíte počet potištěných stran, formát tisku (práce se zpravidla zhotovují ve formátu A4, ale lze zvolit i formát A3 nebo A5), barevnost tisku (černobílý, barevný), zda chcete jednostranný nebo oboustranný tisk a můžete si zvolit i další možnosti, jako je typ vazby, výběr silnějšího papíru či laminaci.

Pro vazbu diplomových prací je nejčastější volbou klasická knižní vazba, ale použít se dá i kroužková nebo drátěná vazba.

Úhledné doladění diplomové práce završí výběr desek. Ty by měly být především pevné a designově shodné s typem odevzdávaných prací na vaší škole.

Například desky SteelBook představují stálici na českých vysokých školách. Jejich oblíbenost pramení z esteticky působící imitace kůže v barvách černé, červené, modré, bílé, zelené nebo stříbrné. Desky lze potisknout zlatým nebo stříbrným písmem, a to jak na úvodní desku, tak na hřbet.

Zajímavou možností jsou i pevné desky UniCover Hard v barvách černá, tmavě zelená, tmavě modrá či bordó. Desky mají kapacitu 340 listů a dají se potisknout celé nebo na nich zhotovit jen potřebný text.

Nestíháte a chcete expres dodání diplomové práce? Není problém.

Jak už to tak bývá, většinou je zvykem, že se vše dělá na poslední chvíli, což platí i u odevzdávání diplomových prací. To u Tomados dobře vědí a jsou na to připraveni. Pokud máte dost času, udělají vám tisk i vazbu diplomové práce standardně do dvou pracovních dnů. Pokud ale spěcháte, můžete si nechat udělat diplomku do 2 hodin, ovšem s příplatkem. Hotovou diplomku si můžete osobně vyzvednout na adrese Vítkova 17, Praha 8 nebo si ji nechat zaslat na dobírku.

V Tomados nabízejí také pronájem tiskáren a kopírek pro potřeby firem i soukromníků nebo servis kancelářské techniky. Obrátit se na ně můžete s jakýmkoli požadavkem na kopírování, tisk a skenování.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tomados.cz_Diplomová-práce-je-vaší-vizitkou_01_uvod-1024x680.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tomados.cz_Diplomová-práce-je-vaší-vizitkou_01_uvod-150x150.jpgPR-leadersTipyVzděláníDiplomová práce je vyvrcholením studia na vysoké škole. Mělo by jít o obsáhlou práci, ve které student odborně zpracuje vybrané téma, které později bude muset obhájit před komisí. Je jen na vás, zda se rozhodnete shrnout vaše dosavadní zkušenosti a provedené výzkumy, jestli chcete potvrdit nebo vyvrátit určité domněnky a předpoklady nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares