Konečně nastal ten čas a vy jste si objednali nové garnýže. Samozřejmě ale vyvstává potřeba je správně namontovat. Nebojte se, je to hračka.

Vzdálenost od okna

Nejprve budete měřit, až poté přejdete k samotné montáži. Nejprve si určete vzdálenost, kterou bude garnýž vzdálena od okna či od stropu. U starších budov budete zřejmě volit větší vzdálenost od okna, protože zde budou dostatečně vysoké stropy. U novostaveb s nižšími stropy se doporučuje zachovat alespoň pět centimetrů nad horní okraj okna. Udělejte si body se vzdáleností a ujistěte se, že jsou při spojení v rovině. Pomoci si můžete obyčejnou vodováhou.

Přesah přes okno

Další veličinou, která vás při montáži bude zajímat, je přesah záclonové tyče do stran. Zde počítejte s tím, že si někdy budete přát záclony zcela odhrnout do strany a okna zcela otevřít. Alespoň při mytí oken byste tento požadavek rádi splnili. Pokud máte pouze záclony, doporučuje se přesah mít alespoň 15 centimetrů. Lépe ale vypadá, když je o něco větší, zhruba 25 centimetrů. Když máte v plánu používat také závěsy, přesah bude rozhodně větší. Na každou stranu se doporučuje si vyhradit dalších 30 až 40 centimetrů.

Jdeme vrtat

Když máte proměřeno, můžete se pustit do práce. Jako první budete měřit střed konzole a označovat místa pro otvory. Do prostoru nad oknem vyvrtáte díry a připravíte prostor pro umístění hmoždinek, které do otvorů ihned zasunete. Nyní už se můžete pustit do instalace záclonové tyče. Šroubkem upevněte držák ke zdi a do něj vložte tyč. Držáky dobře pomocí šroubů utáhněte. A je to. Váš domov právě získal novou podobu díky krásné garnýži. Už se těšíte, až si na ni pověsíte svou nádhernou záclonu a závěsy? Váš domov jste právě doladili k úplné dokonalosti. Všechno jste navíc zvládli zcela sami, bez pomocí řemeslníků. Můžete si pogratulovat a začít se radovat z nové podoby vašeho příbytku.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/09/inside-g9232a5aae_1920-1024x681.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/09/inside-g9232a5aae_1920-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníKonečně nastal ten čas a vy jste si objednali nové garnýže. Samozřejmě ale vyvstává potřeba je správně namontovat. Nebojte se, je to hračka. Vzdálenost od okna Nejprve budete měřit, až poté přejdete k samotné montáži. Nejprve si určete vzdálenost, kterou bude garnýž vzdálena od okna či od stropu. U starších budov...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku