David Lomos - titulkaTak jako truhlář dokáže s kusem dřeva zázrak a promění jej třeba v židli či jedinečný kus dekorace, dokáže šikovný šperkař vykouzlit klenot z kusu kovu. Z kusu kovu? Ano, i když se jedná o vzácný kov typu zlata, stříbra, platiny, paladia či titanu, jsou to skutečně jen kovy, které ve své surové podobě nikoho svým vzhledem neuchvátí. Pokud má z plátku zlatavé či stříbrné barvy vzniknout něco, po čem budou jiní toužit a co budou chtít hrdě vystavovat všem na odiv, a ne jen další zlatý prsten, musí se spojit talent, cit pro detail a umělecké cítění.

To vše a mnohem více promítá do své práce šperkař a designér David Lomos. Šperkařské tvorbě se vsnubní prsteny Polomioěnuje od svých 13 let a od té doby uplynulo dlouhých 25 let. Věnuje se výrobě spíše originálních a netradičních šperků, rád experimentuje a zkouší různé techniky a postupy tvorby šperků a jiných předmětů převážně z titanu. Zlato jej vždy fascinovalo svými diamanty polomiounikátními vlastnostmi a rád se věnuje i klasické klenotnické a zlatnické technice, která pracuje s drahými kameny. Důležitá je pro něj vždy řemeslná preciznost a kvalita designu, i když se jedná třeba o prsten s diamantem, který je unikátní už svou podstatou.

Nová značka Polomio, která pro něj byla logickým vývojovým krokem v jeho šperkařské kariéře je postavena zejména na individuálním přístupu ke klientům. David se specializuje na výrobu snubních a zásnubních prstenů a dalších šperků. On sám říká: “Každý šperk, který opustí mou dílnu, je originál, na míru ušitý svému nositeli. V první řadě naslouchám ideám a vizím budoucího klienta, snažím se ale i zachytit personu samotnou. Velký důraz kladu na kvalitní řemeslné zpracování.” Právě osobní přístup je pro něj velmi zásadní, protože bez něj lze těžko navrhnout snubní či zásnubní prsten, který má vyjádřit nejsilnější cit k milované osobě. I proto nabízí možnost návštěvy showroomu ve svém ateliéru Daloo v Roztokách u Prahy, kde rád přivítá zájemce o šperky, kteří se tak mohou  aktivně na jeho návrhu a realizaci podílet.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/polomio-titulka-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/polomio-titulka-150x150.jpgPR-leadersTipyZprávyTak jako truhlář dokáže s kusem dřeva zázrak a promění jej třeba v židli či jedinečný kus dekorace, dokáže šikovný šperkař vykouzlit klenot z kusu kovu. Z kusu kovu? Ano, i když se jedná o vzácný kov typu zlata, stříbra, platiny, paladia či titanu, jsou to skutečně jen kovy,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares