Rodičovství je v našem životě novou rolí, na kterou nejsou někteří lidé připraveni. Nezřídka hledají ujištění v internetových diskusích, že tyto pocity nemají sami. Není nic divného, že máte obavy, jak péči o potomka zvládnete. Nevěste ale hlavu a pojďte se s námi uklidnit článkem, jak se připravit na roli rodičů. Zvládnete to i vy!

Zkuste předporodní kurz

         Budoucí rodiče bychom mohli rozdělit na dva tábory: ti první se nemohou dočkat narození miminka, ti druzí jsou z těhotenství zaskočeni a přepadá je strach. Všude slýcháte, že se musíte stát zodpovědnými rodiči a že musíte děťátko dostatečně zabezpečit. Za své pocity se ale nestyďte. Pokud se děsíte hlavně porodu a šestinedělí, přihlaste se s partnerem na předporodní kurz. Na tomto kurzu posílíte svou psychiku a sebedůvěru, naučíte se ovládat bolest a dýchání a proberete s odborníky šestinedělí včetně sexuálního života.

Smiřte se, že nikdo není dokonalý

         Leckdy máme na sebe nereálná očekávání a chceme se stát nejlepší matkou a otcem na světě. Nenechte se strhnout všeobecným trendem „supermatek“, které mají na všechno svůj názor, a nestresujte se, že je těhotenství jiné než u dalších budoucích maminek. Každá žena je jiná a potýká se s odlišnými pocity. Nebojte se selhání, když vás přepadnou zničující myšlenky, že není cesty zpět. Nenechte se ovlivnit názory lidí kolem sebe a smiřte se s vlastní nedokonalostí. Neexistuje nic, co bychom mohli označit jako dokonalé. Následujte svou intuici, která vám vždy nejlépe napoví.

Navštivte psychoterapeuta

         Služeb psychoterapeutů využívá čím dál více lidí. Psychoterapeut umí zpracovat vaše pocity a dodat odvahu ženám i mužům. Zejména na muže je vyvíjen velký tlak. Stávají se živiteli rodiny a poskytují svou náruč partnerkám ovládanými hormonální bouří. Ženy pak naleznou u psychoterapeuta pomoc se zpracováním předporodního a poporodního období a lépe se vyrovnají s nečekanými komplikacemi při porodu a s nízkou sebedůvěrou během péče o potomka.

Nenechte přípravy na poslední chvíli

         Někdy si za stresové situace můžeme sami. Výbavičku pro miminko nakupujeme na poslední chvíli a leckdy ani nemáme hotový pokojíček pro novorozence. Sepište si seznam věcí, které nesmí v pokojíčku chybět a které vám ulehčí práci. Nezbytná je postýlka, přebalovací pult s komodou a jedna až dvě skříňky. Popřemýšlejte o pohodlném křesle na kojení a pro relaxaci. Základem je ale bezpečnost v místnosti. Děťátko by nemělo nábytek převrhnout a vyšplhat po něm. Neinstalujte do místnosti horká topná tělesa a nedávejte do pokojíčku rostliny s jedovatými listy a květy.

Odměňte se, zasloužíte si to!

         Role rodičů je náročná, ale krásná. Připomínejte si, jak jste úžasní a obdarujte se tričky pro rodiče. Tato trička jsou vhodným dárkem i pro nastávající rodiče ve vašem okolí. Prokažte jim svou podporu tričky s nápisy, které pohladí na duši a vykouzlí úsměv na tváři. Trička seženete ve velikosti pro pány i pro dámy a z libovolného materiálu. Nastávající rodiče si je mohou obléknout na různé oslavy a na procházky.

         Neexistuje univerzální rada, jak se připravit na roli rodičů. Každý máme jiné pocity, potýkáme se s rozdílnými myšlenkami a bojujeme s nejistotou. Nestyďte se vyhledat odbornou pomoc nebo se zúčastněte předporodního kurzu, který vám dodá na klidu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/milujici-rodina.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/milujici-rodina-150x150.jpginfo@press-media.czMóda a StylRodičovství je v našem životě novou rolí, na kterou nejsou někteří lidé připraveni. Nezřídka hledají ujištění v internetových diskusích, že tyto pocity nemají sami. Není nic divného, že máte obavy, jak péči o potomka zvládnete. Nevěste ale hlavu a pojďte se s námi uklidnit článkem, jak se připravit na...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku