Každý člověk je unikátní a jeho organismus tak čelí všem hrozbám jinak než u ostatních. Zatímco někteří lidé jsou nemocní i několikrát do roka, jiní si ani nepamatují, kdy je naposledy poznamenala nějaká nemoc. Schopnost odolávat virovým a bakteriálním onemocněním ovlivňuje náš imunitní systém. Pokud se obáváte onemocnění, je nejvyšší čas se naučit imunitu posilovat. Základem je dostatek vitamínů a minerálů, vyvážený jídelníček a dostatek spánku. Unavené tělo je náchylnější na onemocnění. Důležité je vyhýbat se stresu, podle mnoha vědců je z velké části i stres zodpovědný za sníženou imunitu. Imunitu můžete podpořit i s pomocí bylinných čajů.

Čaje pro podporu imunity

V dávné minulosti nebylo možné si zajít do lékárny a koupit si vitamíny, lidé se naučili rozpoznávat byliny, které jim pomáhají bojovat proti celé řadě onemocnění. Pokud je vaše imunita oslabená, je vhodné se zaměřit na čaje na imunitu, ty ji dokáží posílit v kritických obdobích.

Jednou z nejznámějších bylin pro posílení imunity je echinacea, neboli třapatka nachová. Echinacea podporuje imunitní systém a obranyschopnost těla, užívá se v mnoha podobách, třeba i kapek nebo sirupu. Velmi účinná je však jako čaj. Čaj z echinacey by neměl chybět ve vaší domácnosti, pokud je vaše imunita oslabená. Dalším skvělým pomocníkem je lipový květ. Lípa je více než jen náš národní strom, z lipového květu se vyrábí čaj, který dokáže rovněž výrazně podpořit naší obranyschopnost. Lipový čaj by vám tedy rovněž neměl chybět.

Bylinných čajů podporujících imunitu je mnohem více, objevte je všechny ve specializovaném eshopu Milota.com. Vždy je důležitá především prevence, nečekejte tedy na moment, kdy vás nemoc zastihne a neustále posilujte svou imunitu, zajisté pak poznáte, že jste odolnější než dříve a jen tak nějaká nemoc vás nepřekvapí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tea-2356764_1920-1024x678.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tea-2356764_1920-150x150.jpgPR-leadersZdravíKaždý člověk je unikátní a jeho organismus tak čelí všem hrozbám jinak než u ostatních. Zatímco někteří lidé jsou nemocní i několikrát do roka, jiní si ani nepamatují, kdy je naposledy poznamenala nějaká nemoc. Schopnost odolávat virovým a bakteriálním onemocněním ovlivňuje náš imunitní systém. Pokud se obáváte onemocnění, je...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku