Jak si vybrat herní tablet, na co se zaměřit a je pro hraní her vůbec nutné si kupovat další zařízení nebo vám stačí mobilní telefon?

Výkon tabletu

Herní zařízení, ať je to tablet nebo počítač, se v tomto univerzálním požadavku neliší. Platí, že čím vyšší výkon nám zařízení může nabídnout, tím lépe. Užijeme si i náročnější hry, které budou bez problémů fungovat.

Zaměřit bychom se tak měli hlavně na výkon procesoru a na velikost RAM. U procesoru se za nutné minimum považuje frekvence 2 GHz, aby hry běžely plynule. Dále se pak procesory rozlišují podle počtu jader, na náročné hry je vhodný procesor šesti až osmijádrový.

Velikost RAM by se měla pohybovat alespoň na 2 GB, pro náročnější hry užijete i 4 GB.

Vzhledem k tomu, že hry mohou být náročné na úložiště, mělo by mít adekvátní kapacitu, abychom si jej brzy nezaplnili. Nutné minimum je 16 GB interní paměti.

Nestačí mi pouze telefon?

Obecně bychom mohli říct, že ano. Jestliže bude splňovat výše popsané parametry, pak si na něm hry zahrajeme.

Pro herní tablet bude hovořit zejména úhlopříčka displeje. U těchto zařízení si můžeme vybrat i destipalcové modely, kde už bude hraní her i sledování filmů velmi komfortní. To nám běžné obrazovky mobilů nabídnout nemohou.

Jestliže nám to nevadí, chytrý telefon, který dnes již vlastní ostatně prakticky každý, si vybereme na základě parametrů výše.

O tabletu má pak smysl přemýšlet ještě v jiném případě. Zároveň je totiž nutné zvážit, jestli mimo hraní her požadujeme i zařízení na práci. Výkon herního tabletu vám dovolí chod mnoha i náročných aplikací. V takovém případě má navíc smysl si pořídit tablet s klávesnicí. V podstatě takové multifunkční zařízení variabilně přeměníme na tablet nebo na zařízení připomínající malý notebook.

Když si budete chtít na cestách zajistit pohodlnou práci, klávesnici jednoduše připojíte. Jindy pro vás může být praktičtější tablet: S dotykovou obrazovkou zůstanete na cestách ve spojení, rychle si například vyřídíte poštu a zároveň s sebou nemusíte nosit notebook, tablet má výhodu v tom, že je lehčí a skladnější.

Stále samozřejmě nezapomínáme na to, že na tabletech bývá nainstalován operační systém Android. Odlišný konstrukční typ představují malé dotykové notebooky s Windows, kde se klávesnice nedá odpojit, ale pouze otočit v rozsahu 360°.

Repasované tablety – způsob, jak ušetřit

Ruku v ruce s dostatečně vysokým výkonem jde u zařízení typicky také vyšší pořizovací cena. Řešením může být repasovaný mobil či repasovaný tablet. Pořizovací ceny oproti novým modelům jsou v tomto případě násobně nižší.

Na jakoukoli repasovanou techniku vám zůstává zkrácená záruční lhůta, pokud by se projevily jakékoli závady. Nicméně můžete očekávat, že mobilní telefon i tablet si před prodejem prošel servisem, kde byly případné vadné komponenty vyměněny a celé zařízení prošlo testováním.

Jediným nedostatkem mohou být drobné vady estetického charakteru, například malé škrábance vzniklé běžným používáním. Ty ale na správnou funkčnost přístroje pochopitelně nemají vliv. Autor: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/herni-mobil.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/herni-mobil-150x150.jpgPR-leadersTipyJak si vybrat herní tablet, na co se zaměřit a je pro hraní her vůbec nutné si kupovat další zařízení nebo vám stačí mobilní telefon? Výkon tabletu Herní zařízení, ať je to tablet nebo počítač, se v tomto univerzálním požadavku neliší. Platí, že čím vyšší výkon nám zařízení může nabídnout, tím...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares