S blížícími se Vánocemi se u mnoho osob zvyšuje i panika ohledně výběru darů pro své blízké. Přestože „obálková metoda“ bývá čím dál atraktivnější i pod vánočním stromečkem, ne každý chce tomuto trendu podlehnout. Pokud jste i vy z těch, kteří chtějí svým blízkým obdarováním vyjádřit svou lásku a zájem, jsou následující řádky pro vás.

Řiďte se barvou

Znalost oblíbené barvy však můžete využít při výběru šátku či šály, rukavic, ubrusu, ručníku či jiných doplňků do domácnosti. Ale i u darů pro pány může být tato informace užitečná. Přece jen módní doplňky v dnešní době nepořizujeme pouze ženám. V barvě můžete pořídit i nějaký prvek sportovního vybavení, hrníček či nějaký doplněk do auta. Možností je opět spousta.

Tip: Samozřejmě není nutné posbírat z regálů vše, co barevně odpovídá vaší představě, můžete dárek třeba jen o „správně barevnou“ položku doplnit, jako takovou drobnost navíc, či pořídit balicí papír v barvě, stužku či mašli.

Dáreček pro volný čas

Jistěže nemusíte vášnivému cyklistovi pořizovat nové kolo za deseti tisíce, nebo potápěči finančně nákladnou potápěčskou výstroj.  Výběr daru, se kterým nešlápnete vedle a dáte najevo, že jste vymýšlení i výběru věnovali více času, než ti, kteří vsadili na klasiku v podobě ponožek, kapesníků či dárkových balíčků, které se ještě dnes budeme věnovat. Dáreček, který potěší a pobaví, může být třeba tematicky laděný hrníček, klíčenka, tričko či jiný doplněk, který nezatíží váš rozpočet, ale přesto danou osobu jistě potěší či pobaví. Sortiment je dnes již opravdu pestrý, sehnat můžete „cyklistické“ hrníčky s kolem místo běžného ouška, humorné doplňky pro vášnivé rybáře, jako třeba vtipná trička a podobně.

Zpříjemnění pro chvíle v zaměstnání

Ne každý má zaměstnání, které nemůže vystát. Pokud máte ve svém okolí jedince, pro které je jejich zaměstnání současně i poslání a svou práci by neměnili, můžete pro ně zvolit dárek, který budou využívat během svých pracovních dní. Může to být luxusní propiska (nebo třeba i luxusní propiska v oblíbené barvě), nejnovější model kalkulačky či jiné kancelářské potřeby s nějakým originálním nápadem (pokud originální nápad nemáte, zkuste ještě volbu daru přehodnotit, jistě nechcete obdarovávat téměř identickými dary, které dotyčný dostává i od svého nadřízeného).

Tip: K tomuto bodu můžete vymyslet nejen nějakou ryze pracovní pomůcku, ale třeba i dekoraci, relaxační předmět či vtipný předmět, který vašemu blízkému zpříjemní náročný pracovní den. Může to být např. oblíbená fotka v rámečku či jiný dekorační či relaxační předmět pro zútulnění pracovního místa.

Odpočinek na prvním místě

Každý by si měl najít pravidelně pár chvil pro sebe. Když už ne každý den, tak minimálně jednou či dvakrát týdně. A právě pro lepší a příjemnější odpočinkové chvíle můžete pořídit pomocníky, jako jsou pěny či soli do koupele.

Velkou pohodu nejedna žena prožívá při četbě románů. Zkuste potěšit svoji blízkou třeba knihou „Prkna, co znamenala smrt“ autorky Petry Kropáčové. V tomto románu najdete samozřejmě lásku, vzrušení, napětí, a pokud máte rádi kromě četby i divadlo, je tato kniha pro vás jasná volba. Jedním z významných motivů, které hlavní hrdinku celým příběhem provází, je právě divadlo. S ústřední postavou se ale snadno ztotožní i ti, kteří ztratili někoho blízkého a ví, jak složité je jít v životě dál a ti, kteří se i přes životem připravené překážky snaží dosáhnout štěstí a spokojenosti a jen tak se nevzdají.  

Román navazuje na první díl „Prkna, co znamenají život“, který je neméně napínavý a neméně čtivý. Samozřejmě též z divadelního prostředí, které i této knize dodává nádech „něčeho jiného“, co v jiných knihách, či ve svém životě, nenajdete.

Skvělým nápadem jistě bude pořídit obě dvě knihy jako komplet, do balíčku přidat třeba krabičku kvalitního čaje a obdarované dotyčné zajistíte hodně příjemně strávených odpolední a večerů. A to je přece to nejdůležitější!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vyr_989kropacova_obalka01.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vyr_989kropacova_obalka01-150x150.jpginfo@press-media.czKnižní tipyS blížícími se Vánocemi se u mnoho osob zvyšuje i panika ohledně výběru darů pro své blízké. Přestože „obálková metoda“ bývá čím dál atraktivnější i pod vánočním stromečkem, ne každý chce tomuto trendu podlehnout. Pokud jste i vy z těch, kteří chtějí svým blízkým obdarováním vyjádřit svou lásku a zájem, jsou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku