Znáte to, chcete si něco přečíst, podívat se na film, dovědět se víc, případně potřebujete někomu napsat e-mail, smsku nebo vyřídit telefonát, ale všechny tyto činnosti vyžadují znalost angličtiny, protože v češtině film či knížka není, informace máte všechny přečtené a komunikovat potřebujete s Američanem.

Já to znám moc dobře.

Jsou to dva roky, co jsem chtěla uspořádat koncert americké kapely tady v Brně, a odpadl mi kamarád, který vždy pomáhá s překlady. Byla jsem trochu na štíru, nechtěla jsem nikoho otravovat, a tak jsem si vyhledala jazykovou školu, která by mi s komunikací pomohla, překládala by mi e-maily do angličtiny a zpět do češtiny.Byla to jazyková škola PELICAN, která dělá překlady množství jazyků včetně angličtiny. Domluvila jsem se s nimi na tom, že jim budu přeposílat veškerou konverzaci a oni mi ji budou překládat. Platba probíhala vždy následně v kanceláři školy na Lidické 9.

Nicméně naše konverzace byla dlouhá a mě to stálo celkem pěkný balík. Když jsem ve škole byla platit tak po patnácté, slečna v kanceláři na mě hleděla a zeptala se mě, jestli bych si náhodou nechtěla zkusit nějaký jazykový kurz angličtiny v Brně a posunout se ve znalosti jazyka dopředu, abych nemusela tak zbytečně utrácet./+Je skvělé, když ti v jazykovce poradí s úmyslem, aby ti pomohli, i když oni z toho nebudou mít takový zisk. Slečně jsem řekla, že to je dobrý nápad, že si to rozmyslím, a vyrazila jsem domů.

Doma jsem přemýšlela a říkala si, že bych do toho měla jít. Jazyka jsem se vždycky bála, proto jsem se nic nenaučila. Na střední škole jsem měla němčinu a angličtinu jako druhý jazyk. Bohužel se nám střídaly učitelky jak na běžícím páse a došli jsme za těch pár let maximálně do páté kapitoly v učebnici.Rozhodla jsem se, že využiji kurz angličtiny v Brně u Pelicana a mrkla se na jejich webové stránky, abych zjistila, co vše nabízejí. Udělala jsem si rozřazovací test a zjistila, že má angličtina je na úrovni A2 – věčný začátečník. Rozklikla jsem si tedy kurzy a přihlásila se na moji úroveň. Zanedlouho mi ze školy volali a potvrdili mi, že se kurz otevře hned následující týden. Skvělé.

Měla jsem obavu do kurzu nastoupit, co když budu zase za blbce? Co když to jsou jen vyhozené peníze a já se to stejně nikdy nenaučím?Nicméně rozhodla jsem se, že do toho půjdu, tak jsem nemohla a ani nechtěla couvnout.Na hodinu jsem přišla v rozpacích, které ze mě ale brzy opadly. Ujal se nás skvělý a moc pěkný lektor. Ve skupině jsem byla s pánem a paní, kterým bylo oběma cca čtyřicet let, a se slečnou zhruba v mém věku.  Všichni jsme si skvěle sedli a já se přestala bát, že budu za blbce a že se mi budou ostatní smát.Proběhly první dvě lekce a začala jsem se do školy víc a víc těšit. Po několika týdnech se stala angličtina mým koníčkem a já se snažila ji co nejvíc zapojovat do svého soukromého života, jak nám radil lektor, abych dělala co největší pokroky.Kurz po čtyřech měsících skončil, ale já jsem přestat nechtěla.

Po několikaminutovém rozhovoru v kanceláři školy jsem se rozhodla nastoupit od září na pomaturitní angličtinu Brno. Na kurz s denní výukou. Byl červen, takže jsem měla akorát prázdniny na to, abych se připravila, že zase budu chodit denně do školy a budu mít spolužáky ve věku dvaceti let. Nicméně bylo mi pětadvacet, takže zas tak velký věkový rozdíl to nebude.V září jsem tedy nastoupila na pomaturitní studium angličtiny v Brně. Od začátku jsem byla nadšená. Měli jsme skvělého lektora, který nás zaujal už na první hodině, kdy jsme poslouchali a překládali naše oblíbené písničky.

Následně jsme se připravovali podle učebnice na jazykovou zkoušku, která proběhla na konci roku. Mezi klasickým cvičením, gramatikou a poslechy pro nás lektor vymýšlel různé akce, kdy jsme se učili angličtinu v reálném světě.Byl to skvělý rok a já se skvěle naučila anglicky. Prošla jsem čtyřměsíčním jazykovým kurzem a následně ročním pomaturitním studiem na škole Pelican a nyní pracuji jako anglická podpora pro mezinárodní firmu a jezdím na pracovní cesty do zahraničí. Jsem škole Pelican opravdu vděčná, hlavně slečně v kanceláři, díky jejímuž návrhu jsem to dokázala. Nyní můžu říct, že kurzy angličtiny ve škole Pelican opravdu naučí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jazykovka-pelíkán-brno.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jazykovka-pelíkán-brno-150x150.jpgPR-leadersTipyZprávyZnáte to, chcete si něco přečíst, podívat se na film, dovědět se víc, případně potřebujete někomu napsat e-mail, smsku nebo vyřídit telefonát, ale všechny tyto činnosti vyžadují znalost angličtiny, protože v češtině film či knížka není, informace máte všechny přečtené a komunikovat potřebujete s Američanem. Já to znám moc dobře. Jsou to dva...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku