Pokud se chystáte svařovat, je svářecí kukla to nejzákladnější, co budete potřebovat. Pomůže vám nejen zůstat v bezpečí, ale také dokáže pomoci k větší kvalitě výsledných svarů. Jak vlastně vybrat tu správnou, na kterou bude spolehnutí při různých metodách svařování?

Hledejte kvalitu

Svářecí kukla, která je skutečně kvalitní, se pozná podle optické kvality displeje. Zde je dobré si vyhledat kukly, které splňují normu EN 379. Tyto kukly splňují přísnou legislativu a jsou označeny značkou CE. Nestane se vám u nich, že na nich budou pruhy, skvrny, nebo rozdílná tmavost na displeji.

Rozsah zatemnění

Zatemnění a jeho rozsah je další z atributů, které vás budou zajímat. Právě zde se určuje míra, kterou bude kukla propouštět světlo zorným polem. Zde platí, že čím vyšší stupeň kukla má, tím je její sklo obvykle tmavší. O to více máte možností při různorodém použití.

Průzor a jeho velikost

Velikost průzoru určuje, jakou výslednou cenu bude kukla mít. Čím větší prostor se průzoru dostává, tím je obvykle cena svářecí kukly vyšší. Z takové kukly však máte mnohem větší rozhled. Pokud sháníte kuklu pro profesionální užití, mělo by být vaše pohodlí a bezpečnost na prvním místě a průzor by měl být co největší.

Profesionální kukla

Pokud si kupujete profesionální svářečku, budete zřejmě hledat také vyšší třídu kvality kukly. Tímto krokem sice získáte vyšší cenu výrobku, ale budete mít zaručenou dlouhou životnost svářečské kukly, a také její doplňkové funkce. Takové kukly mají v ceně také případný servis.

Upevnění zorníku

Existuje několik variant upevnění zorníku. Pokud v provozu běžně děláte i další úkony, jako je broušení nebo čištění svařovaného kovu, bude se vám hodit odklápěcí mechanismus upevnění zorníku. Zde nemusíte pro broušení sundávat kuklu k hlavy a můžete pohodlně přejít k dalším potřebným úkonům.

Ke kukle si můžete vybrat také doplňky, jako je například výdechový ventil. Kvalitní kukla je základ svařovacích prací.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/12/factory-4373268_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/12/factory-4373268_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czMužiPokud se chystáte svařovat, je svářecí kukla to nejzákladnější, co budete potřebovat. Pomůže vám nejen zůstat v bezpečí, ale také dokáže pomoci k větší kvalitě výsledných svarů. Jak vlastně vybrat tu správnou, na kterou bude spolehnutí při různých metodách svařování? Hledejte kvalitu Svářecí kukla, která je skutečně kvalitní, se pozná podle...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares