Vltavín je zajímavý, přírodní kámen, který se nachází pouze v České republice. Tento přírodní unikát je vyjímečný díky své skulptaci povrchu. Právě z tohoto důvodu je ženy milují. V tomto článku vám prozradíme co je vltavín, jak vznikl a proč se jedná o tak výjimečný šperk.

Vltavín zhotoven do šperku s kombinací zlata nebo stříbra je neodolatelným lákadlem všech žen. Mezi oblíbené šperky patří například náramek z vltavínů nebo prsteny. Důvodem, proč jsou tyto šperky tak oblíbené je především jejich výjimečnost. Každá žena se chce něčím lišit, být v něčem vyjímečná a originální. Z tohoto důvodu vyhledávají například oblečení, obuv, šperky či různé doplňky, které jsou unikátní a zaujmou. Kámen vltavín je sám o sobě světový unikát, protože jde o jediný drahokam, který vznikl při dopadu meteoritu. Navíc v kombinaci se zlatem či stříbrem jeho výjimečnost stoupá. Existují výrobci těchto šperků jako je například firma Vltavín – Moldavite, kteří se zaměřují na ruční výrobu, která je přizpůsobena každému kamenu zvlášť, proto u nich nenajdeme dva stejné kusy šperků. Dá se tedy říct, že pokud jste od nich šperk z vltavínu zakoupili, nikdy nenarazíte na někoho, kdo by měl ten samý šperk. 

Co je vltavín? 

Jak už jsme prozradili na začátku, vltavín je přírodní tektit, který se velmi podobá sklu. Tento kámen je unikátní svou skulptací povrchu a svou krásnou zelenou barvou. Když se na vltavín podíváme velmi zblízka uvidíme malé vzduchové bubliny, které obsahují vzácné plyny. Pro někoho tyto vzduchové bubliny představují vesmírnou energii, která má léčivé účinky.  

Jak vznikl vltavín? 

Vznik vltavínu se pravděpodobně nikdy nedozvíme na 100%, ale existuje mnoho teorií. Nejvíce pravděpodobná se však stala teorie dopadu velikého meteoritu na území dnešního Německa. Při vysoké teplotě vytryskly miliony tun meteoritu společně s roztavenou horninou, proto vltavíny nacházíme ve specifických tvarech jako jsou kapky, ovály či disky. Nikdy však nenarazíme na dva stejné kusy. 

Jaké šperky lze z vltavínu koupit? 

Vltavíny se zpracovávají do náušnic, náhrdelníků, prstenů, přívěsků a do náramků. Často se tyto šperky dávají jako dar někomu blízkému. Například v Jižních Čechách se stal vltavín svatební tradicí. Ženich musí dát nevěstě vltavín na důkaz lásky, proto i dnes se darují zásnubní prsteny z vltavínů

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/12/vltavin.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/12/vltavin-150x150.pngPR-leadersMóda a StylVltavín je zajímavý, přírodní kámen, který se nachází pouze v České republice. Tento přírodní unikát je vyjímečný díky své skulptaci povrchu. Právě z tohoto důvodu je ženy milují. V tomto článku vám prozradíme co je vltavín, jak vznikl a proč se jedná o tak výjimečný šperk. Vltavín zhotoven do šperku...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares