Chcete svou domácnost oživit nábytkem, který jen tak někdo nemá? Nebo jen chcete mít na zahradě originální zahradní nábytek, který by skvěle posloužil k různým zahradním večírkům nebo akcím? Nemusíte za nábytek utrácet hromady peněz, stačí, když budete investovat do pár obyčejných palet, které jen stlučete k sobě a vybavíte je polštářky či podsedáky na sezení. Samozřejmě to je jen velmi stručný popis dnes velice stylového nábytku z palet, který si doma může vyrobit každý amatérský kutil.

Nemusíte být velkým kutilem, stačí, když víte, kde najdete ruční nářadí v podobě kladiva, či případně aku vrtačku, s jejíž pomocí šroubky přišroubujete rychleji. Důležité je mít v hlavě vizi či obrázek nábytku, který chcete z palet vyrobit. Z palet je možné vyrobit si postel, stůl, lavice nebo jen křesla, které budou na zahradě určeny nejen pro odpočinek.

Pojďme si prozradit, jak na takovou výrobu paletového nábytku.

Připravte si palety předem

Palety dnes nejsou nedostatkové zboží, snadno si pár z nich ulovíte. Důležité je je připravit. Je třeba je ohoblovat a zbavit třísek, případně jiných nečistot a nedokonalostí. Následuje natírání, které se často nechává až na konec, ale my doporučujeme natřít palety dříve, než je budete montovat k sobě. Při barvení nezapomeňte na případné nalakování či jinou podobnou ochranu, aby vám nábytek z palet vydržel co nejdéle.

Než začnete montovat, mějte u sebe také dostatek šroubků. Pokud chcete mít z nábytku nábytek jezdící, kupte si zavčasu i kolečka, která naspod namontujete.

A montujte

Pokud chcete mít z palet stůl, stačí sešroubovat dvě palety na sebe. Jestliže z palet chcete vykouzlit lavici, nezapomeňte na paletu, která bude sloužit jako opěrátko. A samozřejmě nezapomeňte pak na podsedáky nebo jiné podobné polštářky, díky nimž se bude na lavicích sedět naprosto skvěle.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/paletovy-nabytek-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/paletovy-nabytek-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníChcete svou domácnost oživit nábytkem, který jen tak někdo nemá? Nebo jen chcete mít na zahradě originální zahradní nábytek, který by skvěle posloužil k různým zahradním večírkům nebo akcím? Nemusíte za nábytek utrácet hromady peněz, stačí, když budete investovat do pár obyčejných palet, které jen stlučete k sobě a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku