Víte, co dělají pánové, když je naštvou jejich drahé polovičky? Vezmou si prut, kapří kuličky, krmné boilies a vydávají se na lov kaprů nebo jiných ryb. Jelikož však kapři jsou v našich vodách v největším množství, zaměřit se na lov právě jich je celkem dobrý krok. Máte totiž opravdu velkou šanci, že kapra chytíte. Jen teď nevíte, jestli to bude kapr velký nebo jen drobný kapřík, který se vám na návnadu chytí. Pokud se po delší době chcete vydat na krátkodobý lov kaprů, máme pro vás několik tipů a rad, které určitě oceníte.

Samozřejmě rybaření není oblíbený koníček jen mužů, ale také i mnohé ženy přichází tomuto koníčku na kloub. Důvodem je hlavně zpomalení a “vypnutí se” v této uspěchané době. Rybaření sice není celoroční záležitost, ale v sezoně je to opravdu oblíbený koníček, který přináší radost do srdce. A aby radost byla ještě větší kvůli úlovku, poradíme vám, jak na krátkodobý lov kaprů.

Nepodceňujte výběr revíru

Jednou z nejdůležitějších věcí při krátkodobém rybolovu je vybrat si správný revír, kde budete kapry lovit. Dnes je možné vybrat si z opravdu velkého množství revírů, v nichž můžete kapry lovit. Pomůžou vám například různé internetové vyhledávače, které vám zároveň umožní rezervovat si místo k lovu. Rybáři mají v oblibě rybaření hlavně v soukromých revírech, ale nepohrdnou ani lovením v takzvaných svazových revírech.

Nástrahy a návnady přilákají nejednoho kapra

Samozřejmě je třeba si obstarat dostatek návnad a nástrah, na které kapry chcete lovit. Návnada by měla být dokonale připravena, měla by být hlavně lákavá a dostatečně atraktivní. Na kapry doporučujeme kapří kuličky či takzvané krmné boilies, případně boilies v dipu.

Montáže také usnadní lov

Montáže je dobré použít u krátkodobého lovu spíše jednoduché, měňte třeba jen velikosti a délku háčků. Co se týče návazcových šňůrek, volte spíše menší průměry.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/rybareni-1024x742.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/rybareni-150x150.jpginfo@press-media.czSportVíte, co dělají pánové, když je naštvou jejich drahé polovičky? Vezmou si prut, kapří kuličky, krmné boilies a vydávají se na lov kaprů nebo jiných ryb. Jelikož však kapři jsou v našich vodách v největším množství, zaměřit se na lov právě jich je celkem dobrý krok. Máte totiž opravdu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku