Naši předci jiné vodní radovánky, než ty v rybníku či potoku neznali. Žádné bazény ani koupaliště u nás dlouho nebyla k mání. I plovárny se budovaly na přírodní bázi s kabinkami na převlečení a základním zázemím. Postupně se však do popředí dostává trend bazénů a lázní, a časem, díky cenové dostupnosti materiálů, se stává samozřejmostí, že téměř na každé soukromé zahradě najdeme bazén.

I přes pohodlnost a občasné alergie na chlor, který ale můžeme nahradit například solí, občas zatoužíme i po návratu k přírodě a přírodním osvěžení. Pakliže i vás toto potěšení láka, přinášíme vám pár tipů, na které se zaměřit a na co si dát pozor.

Romantika jako blázen!

Ano, plavání za deště, po bouřce či noční koupání při kuňkání žab nenahradí ani ten nejlepší wellness bazén. Navíc nemusíte řešit plavky, stačí se jen vysvléci do spodního prádla a pochlubit se svými boxerkami či trenýrkami a dámy svými kalhotkami. A, ti kteří mají ještě nespoutanějšího ducha, mohou do vod vyrazit čistě “na přírodno”, tedy kompletně bez svršků. Je přeci léto a trocha toho dobrodružství udělá zážitky ještě nezapomenutelnější.

Na kvalitu vody pozor!

Pravda, v českých rybnících žraloka nepotkáte a kapr vás těžko vyděsí, ale bohužel díky stále teplejšímu počasí, nehybné vodě a méně dešťových srážek, se tvoří rády sinice. Poznáte je jednoduše podle zelených částeček, které se shlukují kolem věcí na hladině. Způsobují menší kožní alergie, ale u citlivějších jedinců, či polknutí zkažené vody, mohou vyvolat intoxikaci. Sledujte proto aktuální informace o kvalitě vody.

Pozor na nástrahy i okolí!

Přírodní koupání není vždy ideálně uzpůsobeno potřebám dospělých, natož dětem. Přístup do vody může být znepříjemněn kopřivami či ostrou trávou a úraz je na světě. Rozdílná hloubka dna, které není bohužel vidět, může být velmi nepříjemnou záležitostí. Stejně tak absence plavčíka a tím zajištění první pomoci. Tedy v přírodních koupalištích si musíte svá dítka opravdu ohlídat, mít na paměti možná rizika a držet se před nimi na pozor.

Nicméně i přes rizika a případné drobné nepohodlí stojí za to koupání v přírodě zařadit do svých letních plánů. Čím více rozmanitých zážitků během letních dní stihnete, tím lepší prožitek z celého léta budete mít.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/sup-3636153_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/sup-3636153_960_720-150x150.jpgsvet zenyTipykoupání v přírodě,kvalita vody,léto,spodní prádloNaši předci jiné vodní radovánky, než ty v rybníku či potoku neznali. Žádné bazény ani koupaliště u nás dlouho nebyla k mání. I plovárny se budovaly na přírodní bázi s kabinkami na převlečení a základním zázemím. Postupně se však do popředí dostává trend bazénů a lázní, a časem, díky cenové dostupnosti materiálů,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku